TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
EN ÇEVRECİ KOKTEYL(ADANA ÇUKUROVA PRESS GAZETESİ))

En çevreci kokteyl TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Adana Bölge Temsilciliği 20. Kuruluş yıl dönümünde Kaktüs Kentte kokteyl düzenledi.

Genel Merkez 07.06.2012 (Son Güncelleme: 27.06.2013 17:10:32)

 

Kokteyle Çevre Mühendisleri Odası 2. Başkanı Mert Güvenç, ÇMO Onur Kurlu Üyesi Mehmet Ali Güzelant, ÇMO Ankara Şube Başkanı Özge Ergen, ÇMO Adana Bölge Temsilcisi Kenan Doğan, JMO Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, JFMO Adana Şube Başkanı Melih Baki, EMO Adana Şube Başkanı Mehmet Mak, Kimya Mühendisleri Adana Şube Başkanı Ali Çelik, İKK eski sekreteri Mustafa Altıokka, çevre mühendisleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Adana Bölge Temsilcisi Kenan Doğan,"Bu gün dünden daha çok birbirimize ihtiyacımız var. Birliğimize asılsız iddialarla yapılan saldırıların yoğunlaştığı bir dönemden geçiyoruz. Bu gün meslek odalarımıza daha çok sahip çıkma günüdür. Odamız her geçen gün büyüyor. 20. Yılında daha güçlü daha etki bir Çevre Mühendisleri Odası var. Geçen ay Adana Temsilciliğimiz Bölge Temsilciliği olmuş ve Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş görev alanına dahil edilmiştir" diye konuştu.

Kirli, geri kalmış ve atık sorunu çözülmemiş olan nükleer santral yapımı macerasından vazgeçilmesi gerektiğini vurgulayan Doğan, "Çevre kirliliğinin temellerinden olan enerji politikası, enerjinin verimli kullanılması ve temiz, yenilebilir enerji kaynakları üzerinden şekillendirilmelidir. %20 olan kayıp-kaçak elektrik oranı azaltılmalı, enerji üretiminde %2 olan yenilebilir enerji kaynağı oranı artmalıdır. Kentlerde, herkesin sağlıklı çevrede yaşama hakkı sağlanmalı, alt yapı hizmetleri tüm yurttaşlara ücretsiz olarak ulaştırılmalıdır. Barınma hakkı hayata geçirilmeli, rantsal dönüşüm üzerinden şekillenen kentsel dönüşüm süreci, yurttaşların barınma hakkını elinden alacak ve kentsel çevre sorunlarını pekiştirecek biçimden uzaklaştırılmalıdır" dedi.

Okunma Sayısı: 194
Fotoğraf Galerisi