TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
GAS TURKEY FUARI 5. KEZ KAPILARINI AÇTI(DOĞALGAZ DERGİSİ)

Gas Turkey/LPG, CNG, LNG Fuarı 29 Mart-1 Nisan tarihleri arasında 5. kez kapılarını açtı.

Genel Merkez 01.04.2012 (Son Güncelleme: 24.06.2013 14:46:10)

 

Yayın :

Doğalgaz

Tarih :

01.04.2012

İl :

İstanbul

Sayfa :

40

Tel :

0212 275 83 59 - 347 04 25

Periyod :

2 Aylık/Dergi


GAS TURKEY FUARI 5. KEZ KAPILARINI AÇTI

Gas Turkey/LPG, CNG, LNG Fuarı 29 Mart-1 Nisan tarihleri arasında 5. kez kapılarını açtı.

LPG, CNG, LNG (Likit Doğalgaz) sektör temsilcilerinin bir araya geldiği fuar, yaklaşık olarak 5 bin 200 metrekare alan üzerinde Türkiye, Polonya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, Kanada ve Litvanya gibi ülkelerden katılımcıları ağırladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, KOSGEB, Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Oto Doğal Gaz İstasyonları Derneği, Çevre Mühendisleri Odası, Botaş, Tüm Otogaz Montajcılar Derneği, Sınai ve Tıbbi Gazcılar Derneği ve Enerji Ekonomisi Derneği gibi sektörün önemli dernek ve kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen fuar, 1 Nisan pazar günü sona erdi. CNR Expo Fuar Merkezi‘nde gerçekleştirilen açılış etkinliğinde konuşan Dünya LPG (Likit Petrol Gaz) Birliği Pazarlama ve İletişim Müdürü Allison Abbott, Birliğin LPG‘nin küresel sesi olduğuna işaret ederek, "Misyonumuz LPG‘nin avantajlarını gösterip, bu endüstrideki bilinci artırmaktır" dedi.

Dünya genelinde 90‘ı aşkın ülkede 200‘ün üzerinde üye sayısına sahip olduklarını belirten Abbott, daha sağlıklı ve daha yaşanabilir güçlü bir dünyayı amaçladıklarını, LPG‘nin avantajlarını gösterip, bu endüstrideki bilinci artırmayı istediklerini kaydetti. Abbott, "Dünya çapında 3 milyarı aşkın LPG kullanıcısı bulunmaktadır. LPG‘yi taşınabilir, esnek ve temiz bir enerji olarak görüyoruz ve bu sektörün daha rahat gelişebileceği bir ortam sağlamaya çalışıyoruz. Çevre standartlarına uyumu destekliyoruz. Doğru iş olanaklarını zorluyoruz ve global market iletişimi sağlıyoruz. Son derece eğitimli çalışanlarımız var. Amaçlarımıza ulaşmada eğitimin önemine inanıyoruz" diye konuştu.

 

Okunma Sayısı: 176
Fotoğraf Galerisi