TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
GAS TURKEY, 29 MART`TA ZİYARETÇİSİYLE BULUŞACAK(DÜNYA FOCUS)

Gaz sektörünü bir araya getiren Gas Turkey / LPG, CNG, LNG Fuarı, 29 Mart-1 Nisan 2012 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi`nde iş dünyasına kapılarını açıyor.

Genel Merkez 07.03.2012 (Son Güncelleme: 12.06.2013 17:14:22)

 

Senexpo Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarda, sektöre dair tüm yenilikler sergilenecek. Senexpo Uluslararası Fuarcılık Satış ve Pazarlama Müdürü Alemdar Sönmez, Gas Turkey fuarının her geçen yıl daha dinamik hale geldiğini, yüksek kaliteli ürünlerin ve teknoloji üreticilerinin yer aldığını söyledi.

Otomotiv sektörüne olan talebin artarak devam etmesi, benzin fiyatlarındaki artış ve toplu taşımanın yaygınlaşmasının beraberinde ekonomik ve çevreci yakıtların kullanımını artırıcı çalışmaları hızlandırdığım dile getiren Sönmez, "LPG, CNG, LNG sektöründeki bu gelişim, yüksek kaliteli ürünlere ve son teknolojiye olan talebin artmasıyla daha da güçlenmiştir. Sektöre dair tüm yeniliklerin sergileneceği, ulusal ve uluslararası katılımcıların yer alacağı, gaz sektörünün zirvesi Gas Turkey, benzine alternatif yakıt tercih eden araç kullanıcıları için de otogaz dönüşümü ile ilgili yeni teknolojileri görme imkânı yaratacak" diye konuştu.

Geçen yıl 134 firma katıldı

Alemdar Sönmez, kısa sürede uluslararası standartlara ulaşmayı başaran fuarın, yeni pazarlara açılmak isteyen firmalar için fırsatlar sunacağını, iç pazarın hareketlenmesinde de öncü rol üstleneceğini kaydetti. Sönmez, "Yurtdışı acenteleri ile yürütülen ortak çalışmalar ile uluslararası ticari arenada yer almak isteyen büyük firmalara önemli bir platform oluşturan fuarda, sektöre yeni giren firmalar da kendilerini tanıtma fırsatı bulacaklar" dedi.

Geçen yıl toplam 134 firmanın yer aldığı Gas Turkey‘e ABD, Almanya, Arjantin, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, Güney Kore, İran, İspanya, İtalya, Hollanda, Kanada, Litvanya, Makedonya, Norveç, Polonya, Tayland ve Yeni Zelanda‘dan 52 yabancı firmanın katıldığını aktaran Sönmez, "Fuar, 5 bin 572 metrekare alan üzerinde gerçekleşti. Fuarı bin 14‘ü yabancı, toplam 11 bin 749 profesyonel ziyaretçi gezdi" bilgisini verdi.

Dünya ticaretinde önemli yeri olan ülkelerin büyük ilgi gösterdiği fuar; Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Türkiye LPG Derneği, Oto Doğalgaz İstasyonları Derneği (ODİDER), Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO), Kimya Mühendisleri Odası (KMO), Botaş, Tüm Otogaz Montajlan Derneği (TOMDER), Sınai ve Tıbbi Gazalar Derneği (GAZDER), Alternatif Yakıtçılar ve Sanayici İşadamları Derneği (ALSİAD), Enerji Ekonomisi Derneği gibi sektörün önemli dernek ve kuruluşlarının desteğiyle düzenlenecek.

Fuarda, LPG, CNG, LNG sınai gazlar üretici ve dağıtıcı firmaları, otogaz kit üreticileri, distribütörleri, otogaz dönüşümcüleri, istasyon ekipman üretici ve ithalatçıları, tüp dolum tesisi ekipman üreticileri, basınçlı kaplar üretici ve ithalatçıları, gaz ölçüm cihazları, gaz depolama, taşıma sistemleri, mühendislik, proje ve taahhüt, yazılım firmaları, sektörel basın yayın kuruluşları ve dernekler yer alacak. Gas Turkey, 29 Mart‘ta ziyaretçisiyle buluşacak

Okunma Sayısı: 175
Fotoğraf Galerisi