TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB, `YAŞATILANLARA KARŞI İTİRAZIM VAR` DİYEREK SOKAKLARI VE MEYDANLARI ÖZGÜRLEŞTİRENLER İLE OMUZ OMUZADIR!

Taksim Gezi Parkı‘nda başlayan yağmanın karşısına dikilen insanlara vahşice saldırılması sonucu ortaya çıkan halk tepkisi ülkenin dört bir yanını sarıp sarmalıyor.

Genel Merkez 03.06.2013 (Son Güncelleme: 03.06.2013 13:28:28)

 

Yıllardır torba yasalarla hakları ellerinden alınanlar haklarına sahip çıkıyor, baskıya ve zorbalığa karşı diz çökmeyeceğini gösteriyor.

Eğitim; at torbaya! TMMOB yasası; at torbaya! Kıyılar, meralar, ormanlar, kamu arazileri; at torbaya! İş güvencesi, toplu sözleşme; at torbaya! Sürgünler, kadrolaşmalar, üniversitelerde bilimden ve bilimsel düşünceden yana olanları ayıklama operasyonları, üniversitelere polis daveti, patriot füzeleri, füze savunma sistemleri ve savaşın eşiğine sürüklenme; at torbaya! Kendinden olmayanı terörist ilan etme, ülkeyi uluslararası teröristlerin cenneti haline getirme, küçük itirazları dahi katmerli baskıyla susturma; at torbaya! 

Artık torbada küçük bir boşluk dahi kalmamış durumda. Halk torbaya sığmadı, torba artık patladı!

Halk ve özellikle bu ülkenin geleceği olan gençler itirazlarını yüksek sesle söylüyorlar. Bu ses aklın, vicdanın ve insan olmanın çığlığıdır. Bu sese geç olmadan kulak verilmelidir.

Komşu ülkelere ders vermeye kalkışanlar; önce halkın sokaklarda ve meydanlarda yüksek sesle söylediklerini duymalı ve görmelidir.

Halk yağmaya ve zorbalığa karşı "artık yeter" diyor.

Bu haklı itiraza karşı ülkenin her noktasında ağır yaralanmalar ve ölümlere sebep olan polis terörüne bir an önce son verilmelidir, sorumlular istifa etmelidir. Gözaltına alınanlar ivedilikle serbest bırakılmalıdır.

TMMOB kadroları, sokakları ve meydanları özgürleştiren bu ülkenin onurlu insanları ile omuz omuza, yan yanadır.

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı 

Okunma Sayısı: 399