TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
SGK İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRÜ SN. RAMAZAN YILDIZ’I ZİYARET ETTİK

İl Müdürü Sn.Ramazan Yıldız ile gerçekleştirilen görüşmede kendisine 31 Temmuz 2012 tarihinde T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) arasında imzalanan İşbirliği Protokolü hakkında bilgi verildi.

Istanbul Şube 14.02.2013 (Son Güncelleme: 14.02.2013 14:31:21)

14.02.2013 tarihinde TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyemiz Meryem Kayan ve Yönetmelikler Komisyonu Üyemiz Egemen Belet SGK İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sn. Ramazan Yıldız‘ı ziyaret etti. İl Müdürü Ramazan Yıldız ile gerçekleştirilen görüşmede kendisine 31 Temmuz 2012 tarihinde T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) arasında imzalanan İşbirliği Protokolü hakkında bilgi verildi.

Denetimleri genel olarak şikayetler üzerine yaptıklarını ifade eden Sn. Ramazan Yıldız ile görüşmede protokolle bir kez daha vurgulanan yasal haklarımızın korunması için nasıl bir yol izleneceği hakkında bilgi alındı ve düşük ücretle çalışma, eksik sigorta bildirimi gibi konularda yapılacak şikayetlerde işbirliğine gidilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

SGK ve TMMOB arasında imzalanan protokol ile, sosyal güvenlik hakkından yoksun bırakan kayıt dışı istihdam ve emeklilik haklarının eksik tesisine etki eden ücretlerin SGK‘ya eksik bildiriminin önlemesi hedeflenmiştir.

TMMOB, ücretlerin eksik bildirilmesini önlemek amacıyla mühendislik, mimarlık ve şehir planlama alanlarında meslek icra eden disiplinlere ilişkin olarak yıllık bazda asgari ücret seviyeleri belirleyerek her yıl SGK‘ya iletecektir. 24 Kasım 2012 tarihinde TMMOB Yönetim Kurulu toplantısında SGK bildirimine esas olacak mühendis, mimar ve şehir plancılarının asgari ücretinin 2013 yılı için brüt 2700 TL olarak belirlenmiştir.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası olarak çalışan üyelerimizin haklarını korumak üzere hukuki destek çalışması yapılmaktadır.

Hukuki destek almak isteyen meslektaşlarımızın, Hukuki Destek Formu‘ nu doldurduktan sonra formu odamızın hukukdestek@cmo.org.tr adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir. Telefon ile görüşme talep eden üyelerimiz, hukuk müşavirliğimizde görevli avukatlar tarafından Salı günleri saat 14:30 ile 17:30 saatleri arasında başvuru sırasına göre aranacaktır. Karşılıklı görüşme talep eden üyelerimize Genel Merkezimizce Salı günleri ile kısıtlı olmak kaydı ile randevu verilecektir. Böylece meslektaşımız kendisine verilen saatte Oda Genel Merkezine gelerek hukuk müşavirliğimizde görevli avukatlar ile yüz yüze görüşerek ücretsiz destek alabileceklerdir.

Odamız tarafından gerçekleştirilen hukuk desteği 05.08.2013 tarihine kadar devam edecektir.

Başvuru formu için lütfen buraya tıklayınız.

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI

İSTANBUL ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 1503
Fotoğraf Galerisi