TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
KOCAELİ ÇEVRE GÖREVLİSİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI TOPLANTISI
Kocaeli Şube 21.12.2012 (Son Güncelleme: 21.12.2012 10:45:45)

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Bölge Temsilciliği olarak 08.12.2012 tarihinde üyelerimizle bir araya gelerek Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik Taslağı hakkındaki düşüncelerimizi, görüşlerimizi paylaştık. Çoğunluğu çevre danışmanlık firmalarında çalışanların oluşturduğu toplantımız 13 kişinin katılımıyla  gerçekleşti. Toplantıya katılamayan bazı üyelerimiz görüşlerini elektronik ortamda yollayarak katıkılarını sundular. Çevre mühendisliğinin geleceği, sektörde yaşanan ve taslak sonrası yaşanacak sorunlar yönetmelik maddeleri tek tek incelenerek 3 saat boyunca tartışıldı.

 

Katılım gösteren üyeler Çevre mühendisliği mesleğinin, çevre görevlisi kavramıyla zaten mesleki yara aldığını, bu taslak yönetmelikle de bu mesleğin okulunu okuyarak hak kazanmış olan bizlere haksızlıklar yapıldığını belirttiler. Mesleki kaygılarımız dışında sektörde çevre işlerinin yürütülmesinde tek yetkili merci olması gereken çevre mühendislerinin olmadığı durumlarda yaşanacak sorunlardan da endişe edildiği dile getirildi.

 

Sıcağı sıcağına tepkisiz kalmayarak mesleki haklarımız için çaba gösteren Oda Yönetimine de teşekkürlerini ilettiler. Toplantı yalnızca birlikte olarak bir hareket ederek, umudumuzu kaybetmeden haklarımıza kavuşabileceğimiz temennileri ile sona erdi.

Okunma Sayısı: 674
Fotoğraf Galerisi