TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
20. YAŞIMIZI KUTLUYORUZ!

Çevre Mühendisleri Odası olarak, mesleki hakların kazanımının ve çevre sorunlarına karşı mücadelenin örgütlü olmaktan geçtiğinin farkında olarak 20. Kuruluş Yıl Dönümümüzü kutuluyoruz.

Genel Merkez 24.05.2012 (Son Güncelleme: 24.05.2012 15:49:11)

 

 

20. YAŞIMIZI KUTLUYORUZ!

1988 yılında Çevre Mühendisleri Derneği olarak başlayan çevre mühendisliği örgütlülüğü, aynı zamanda TMMOB çatısı altında, İnşaat Mühendisleri Odası içersinde de devam etmekteydi. Zihinlerinde ve yüreklerinde; memleket meseleleri, mesleki haklar ve çevre mühendisliği hizmetinin "kamu hizmeti" olduğunun bilinci olan bir avuç yürekli ve umutlu çevre mühendisinin, büyük öz verileri, gecesini gündüzüne katan çabaları ile 23 Mayıs 1992 tarihinde gerçekleşen TMMOB 32. Olağan Genel Kurulunda "Çevre Mühendisleri Odası" kuruluşu gerçekleşmiştir. 

Çevre Mühendisleri Odası olarak, mesleki hakların kazanımının ve çevre sorunlarına karşı mücadelenin örgütlü olmaktan geçtiğinin farkında olarak 20. Kuruluş Yıl Dönümümüzü kutuluyoruz. Örgütlenme, mücadele ve mesleki etik şiarlarıyla geçmiş yılların sonunda 10.000`i aşkın üyemiz, 3 şube ve 11 temsilciliğimiz ve 20 çalışanımız ile her yerelde ve alanda örgütlenmeye devam ediyoruz. 

Odamız tıpkı 20 yıldır olduğu gibi, meslektaşlarımız ile birlikte, çevre mühendislerinin tüm haklarını geri alıncaya dek, çevre sorunları ülkemizde ve dünyada yok oluncaya dek kamu yararı gözeten mücadelesini sürdürecektir. 

Odamızın kuruluşunda emek harcayan, ülkemizdeki çevre sorunlarının çözümünde çaba harcayan ve Odamızın organlarında görev alarak emek vermiş olan meslektaşlarımıza ve ÇMO dostlarına bir kez daha teşekkür ediyoruz. Tarih kuşkusuz siz değerli ve yürekli insanları unutmayacaktır. 

Bunca değerin ve umudun arkasında koca bir emek, yılmayan yürekler ve TMMOB örgütlülüğünün yattığı da unutulmamalıdır!

Tüm meslektaşlarımızı, öğrenci arkadaşlarımızı ve ÇMO dostlarını, daha güçlü ve örgütlü bir Oda adına 20. yılımızda daha fazla birlikte olmaya, birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz. 

Amaç hak aramaksa,

Amaç umut ardında yorulmaksa,

Amaç emekten ve özgürlükten yana olmaksa,

Amaç örgütlülükse,

Amaç kuşların, çiçeklerin diyarı bir ülkeyse, 

Daha çok yaşlanacağız ve daha çok umutlanacağız.

Saygılarımızla,

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

11. Dönem Yönetim Kurulu

 

 

 

Okunma Sayısı: 546