TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
MADEN DERHAL KAPATILSIN!

Bergama-Ovacık Altın Madeni ile ilgili Danıştay 6. Dairesi`nin vermiş olduğu kararın uygulanması için Çevre ve Orman Bakanlığı ile İzmir Valiliği`ne başvuruldu.

Genel Merkez 07.01.2009 (Son Güncelleme: 15.06.2011 11:00:04)

Bergama-Ovacık Altın Madeni ile ilgili Danıştay 6. Dairesi‘nin vermiş olduğu kararın uygulanması için Çevre ve Orman Bakanlığı ile İzmir Valiliği‘ne başvuruldu. TMMOB‘a bağlı çeşitli odalara vekaleten İzmir Valiliği ile Çevre ve Orman Bakanlığı‘na bir dilekçe ile başvuran hukukçular Danıştay 6. Dairesi‘nin son olarak vermiş olduğu kararın zaman geçirilmeksizin yerine getirilmesini istediler.

Dilekçede "Bergama-Ovacık Altın Madeni işletmesi faaliyetinin hemen durdurulması, faaliyetine olanak sağlayan tüm izin ve ruhsatların geri alınması" istenirken, şirketin apar topar başlattığı yeni ÇED süreci ile ilgili de şu görüşlere yer verildi: "Mahkeme kararlarının arkasından dolanılmasına yönelik yeni idari işlemlere izin verilmemesi, söz konusu tesise ilişkin başlatılan yeni ÇED sürecinin durdurulması, 14 Ocak tarihli toplantının iptal edilmesini diliyoruz." EGEÇEP bugün İzmir Valisi ile görüşecek.

   Evrensel

Okunma Sayısı: 576