TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÇARESİZ BAKANA TAVSİYELER…

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay, 18 Eylül 2010 tarihinde Allianoi ile ilgili bir açıklama yapmıştır.

Genel Merkez 21.09.2010 (Son Güncelleme: 13.06.2011 13:26:52)

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay, 18 Eylül 2010 tarihinde Allianoi ile ilgili bir açıklama yapmıştır. Yaptığı açıklamada "İçinde bulunduğu çaresizliği insanların anlamasını" rica etmiştir.

Sayın Bakanın çaresizliği içler acısıdır. Ancak bilinmelidir ki, bu çaresizliğinin arkasında basiretsizlikvardır. Sayın Bakan, henüz dava süreci devam ederken, tüm bilim çevreleri ve hatta Allianoi kazısı Bilimsel Heyet Başkanı uygulamanın bilim dışı olduğunu söylerken, bir ilçe belediye başkanına dur diyemediği için basiretsiz ve çaresiz duruma düşmüştür. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Günay, eğer basiretli olup Allianoi‘nin tükenişine dur diyebilseydi, bu hem onun hem de halkın zaferi olacaktı.

Sayın Bakan,

12 yıldır yapılan kazılara ve verilen emeğe hiç mi saygınız yok?

Engelleyemediniz Sayın Bakan! İçinde bulunduğunuz iktidar binlerce yıllık tarihi bir gün içinde yere gömdü, yapma diyemediniz... Sus dediler değil mi Sayın Bakan? Görme ve konuşma dediler. Bu yüzden çaresizsiniz...

Üzerinde fotoğraf çektirdiğiniz tarihi kent beton atılarak yere gömüldü Sayın Bakan. Sizin göreviniz o tarihi eserleri korumakken siz iktidarınızı korudunuz.

Sayın Bakan size bir tavsiyemiz var. Daha fazla çaresiz kalmayın, tüm dünyanın kültürel mirasına ve insanlığın geçmişine saygı duymuyorsanız bile kendi geçmişinize saygı duyun. İstifa edin, sizin için tek çare istifa etmektir. Çaresizliğinizi bir tek bu yolla giderebilirsiniz.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 652
Fotoğraf Galerisi