TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
19 ARALIK 2021 / KOCAELİ GAZETESİ

Çevre Mühendisleri`nde ahde vefa Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi meslek yılına saygı töreninde meslekte 10’uncu, 20’inci ve 30’uncu yılını tamamlayan üyelere plaket taktim etti

Kocaeli Şube 22.12.2021 (Son Güncelleme: 22.12.2021 11:50:53)

 

Çevre Mühendisleri‘nde ahde vefa

Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi meslek yılına saygı töreninde meslekte 10‘uncu, 20‘inci ve 30‘uncu yılını tamamlayan üyelere plaket taktim etti

TMMOB‘a bağlı Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, Meslekte Onur Yılı töreni düzenledi. TMMOB Taş Binada yapılan törene Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Gökhan Tilki‘nin ev sahipliği yaptığı törende mesleğinde 10‘uncu, 20‘inci ve 30‘uncu yıllarını tamamlayan üyelere plaket verildi.

"EKONOMİK KRİZ ÇEVREYİ DE ETKİLEYECEK"

Etkinliğin açılış konuşmasını Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Gökhan Tilki gerçekleştirdi. Birlikteliğin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Tilki, iletişimi önemsediklerini belirtti. Tiki konuşmasında, "Son iki yıldır yaşadığımız felaketler mesleğimizin önemini bir kez daha ortaya çıkardı. Eskiden geleceğin mesleği denirdi ama artık günümüzün mesleği halini aldı. İklim değişikliği kapsamında bir protokole imza attık. Önemli bir adım ama yeterli değil. Yeni adımlar atılmalı. Kriz yok dense de şuanda ekonomik bir kriz var. Bunun çevreye de zararları olacaktır. Marmara eylem planı açıklandı. Ciddi yatırımlara ihtiyaç var. Bu süreçte nasıl gerçekleşeceğini göreceğiz. Oda olarak mart ayında bir "Su Çalıştayı" 3 üniversitenin ortak katılımı ile yaptık. Güzel bir çalışma oldu" ifadelerini kullandı.

"KOCAELİ‘NİN EN YAKIN ZAMANDA YENİ BİR DEPOLAMA SAHASINA İHTİYACI VAR"

Kocaeli‘de müsilaj belasının devam ettiğini ifade eden Tilki, "Şuanda müsilaj konuşulmuyor. Oysaki müsilah deniz altında devam ettiği söyleniyor. Önlemler alınmazsa deniz yüzeyinde müsilah tekrar karşımıza çıkacak. Kocaeli‘de depolama sahası sorunu devam etmekte. Yeni bir sahanın mutlaka yapılması gerekir. En geç 2023‘ün sonuna kadar sahanın açılaması gerekir. Asgari ücret belirlendi. Çevre Mühendisleri için de bir asgari ücret tarifesi belirlenmesi gerekiyor. Çok zor şartlarda çalışan arkadaşlarımız var" şeklinde konuştu.

 Serhat Güneş / HABER

 

Bağlantılar: 
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/8883137/cevre-muhendislerinde-ahde-vefa
 

Okunma Sayısı: 43