TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
`İZMİR`DE EKOLOJİK YIKIMA KARŞI DAYANIŞMA VAR DİRENİŞ VAR` ETKİNLİĞİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Izmir Şube 09.06.2021 (Son Güncelleme: 09.06.2021 15:52:27)

Değerli Üyemiz

31 Mayıs-5 Haziran Odamız tarafından çevre sorunlarına,ekolojik yıkıma dikkat çektiğimiz,kamuoyunu bilgilendirdiğimiz mücadele çağrısı yaptığımız, Ekolojik Yıkımla Mücadele Haftası olarak değerlendirilmektedir.

Hafta boyunca kentin farklı bölgelerinde Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi olarak da katılım sağladığımız  etkinlikler, açıklamalar gerçekleştirilirken, TMMOB İzmir İl koordinasyon Kurulu, İzmir Barosu, İzmir Tabip Odası, meslek odaları, kent konseyleri, çevre platformları ve diğer paydaşlar ile birlikte 7 Haziran`da Türkan Saylan Kültür Merkezi  önünde  "İzmir`de Ekolojik Yıkıma ve Talana Karşı Dayanışma Var, Direniş Var" teması ile bir dizi etkinlik gerçekleştirilmiştir. Saat 14.00-18.00 arasında  kurulan dayanışma masasında paydaş katılımcılar tarafından çevre günü ve ekolojik mücadele kapsamında gerçekleştirilen paylaşımların ardından, saat 18.00 de  "İzmir`de Ekolojik Yıkıma ve Talana Karşı Dayanışma Var, Direniş Var" teması ile ortak basın açıklaması gerçekleştirilmiştir. Açıklama metni ekte yer almaktadır.

Kentte Ekolojik Yıkıma ve Talana Karşı Dayanışma Var, Direniş Var diyerek, mücadelemize güçlü bir şekilde devam edeceğimizi ifade ettiğimiz etkinliklerimize katılım sağlayan tüm üyelerimize ve yaşam savunucularına teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi

Okunma Sayısı: 24
Fotoğraf Galerisi