TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINCA YETKİLENDİRİLMİŞ ŞUBEMİZDE “BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAYICI” EĞİTİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

22-23-24 Kasım 2019 tarihlerinde, ÇMO Ankara Şube eğitim salonumuzda “Biyosidal Ürün Uygulayıcı” eğitimini gerçekleştirdik.

Ankara Şube 26.11.2019 (Son Güncelleme: 26.11.2019 14:46:04)

 

Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi olarak 28/06/2019 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu‘ndan almış olduğumuz "Biyosidal Ürün Uygulayama Eğitimi Düzenleme Yetki Belgesi" ne istinaden düzenlediğimiz eğitimi başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.

"27.01.2005 tarihli ve 25709 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe giren "Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik" uyarınca biyosidal ürün uygulayacakların alması gereken kurum tarafından onaylı sertifika için biyosidal ürünlere dair uygulama adımlarının irdelendiği, "BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAYICI" eğitimini Ankara Şube eğitim salonumuzda gerçekleştirdik.

Biyosidal ürün uygulaması yapan şirketlerin ve kurumların çalışanları olan uygulayıcılar ve ekip sorumlularının katıldığı 17 kişilik eğitim kapsamında; biyosidal ürünler, kullanımı ve depolanması, etiketlenmesi, uygulama araçları, koruyucular, zehirlenmeler ve ilk yardım konularında bilgilendirmeler yapılarak, ilgili mevzuat kapsamında değerlendirildi.

Eğitimde biyosidal ürün ve uygulamaları hakkında Biyolog S.Nesimi BULUT, Çevre Mühendisi/ Mesul Müdür Cem ŞAHİN, Çevre Mühendisi/İSG Uzmanı Filiz ÜLGER ve Yeşim BEK yönetmelik çerçevesinde teorik ve pratikte bilgi ve deneyimlerini paylaştı.  Eğitim sonunda baraj puanı 70 olan 25 soruluk sınav uygulandı.

Eğitimde yapılan anketler ve birebir yapılan görüşmelerde, olumlu geri dönüşler alınmış ve katılımcılar memnuniyetlerini dile getirmişlerdir. Eğitime katılan tüm katılımcılara, eğitmenlerimize ve eğitimin düzenlenmesinde emeği geçen Şube çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

Okunma Sayısı: 73
Fotoğraf Galerisi