ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama        Üye Girişi

     25 EKİM 2014 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2014/ekim

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2012/Aralık 5

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
SU VE YAŞAM

Tüm Kitaplar »

 
 

HABERLER

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 11  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

»MADEN ARAMA FAALİYETLERİNE “ÇED” MUAFİYETİNİ DURDURDUK! KAZ DAĞLARINDAKİ MADEN ARAMA FAALİYETLERİ HUKUKUN GEREĞİ, DOĞANIN GEREĞİ DURDURULMALIDIR!

16.08.2013 (HABER ) MERKEZ

Daha önce 2872 Sayılı Çevre Kanunu’nda hükümet tarafından yapılan değişiklikle, “petrol, jeotermal ve maden arama faaliyetleri Çevresel Etki Değerlendirmesi kapsamı dışındadır” ibaresi getirilmiş ve söz konusu değişiklik Anayasa Mahkemesinin 15.01.2009 tarihli 2006/99 E., 2009/9 K. sayılı (8.7.2009 tarihli 27282 Sayılı Resmi Gazete‘de yayınlandı) kararı ile iptal edilmiş ve kararın gerekçesinde adeta çevre dersi verilmiştir.

 

»YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ KILIÇDAROĞLU VE GÜNAYDIN’I ZİYARET ETTİ

14.08.2013 (HABER ) MERKEZ

Oda Yönetim Kurulumuz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Gökhan GÜNAYDIN’ı ziyaret etti.

 

»ANA MUHALEFET PARTİSİ İLE BİRLİKTE ÇED MÜCADELESİNE DEVAM!

07.08.2013 (HABER ) MERKEZ

Başından beri karşı çıktığımız, çevre sorunlarını hiçe sayan, mesleğimizi ve meslektaşlarımızı gözardı eden bu hukuksuz ve bilimsel dayanağı olmayan uygulamaya itiraz etmeye devam ediyoruz.

 

»NÜKLEER KARŞITI PLATFORM BASIN AÇIKLAMASI HİROŞİMA, NAGAZAKİ UNUTULMADI SAVAŞSIZ VE SÖMÜRÜSÜZ BİR DÜNYA İÇİN NÜKLEER SİLAHLANMAYA HAYIR!

05.08.2013 (HABER ) MERKEZ

Doğaya ve onun parçası olan insanlığa yapılan saldırılar, elbet doğanın ve onun parçası olan insanlığın tepkisiyle karşılaşacaktır ve karşılaşmıştır.

 

»BAŞKANIMIZ KANAL B’NİN CANLI YAYININA KATILDI

03.08.2013 (HABER ) MERKEZ

Oda Başkanımız Baran Bozoğlu Kanal B’nin canlı yayınına katılarak TMMOB Yasası, Üçüncü Köprü, Üçüncü Havalimanı Projeleri konularında değerlendirmelerde bulundu.

 

»BAŞKANIMIZ HALK TV’DE ORMAN YANGINLARINI DEĞERLENDİRDİ

02.08.2013 (HABER ) MERKEZ

Oda Başkanımız Baran Bozoğlu Halk TV’nin canlı yayınına telefonla katılarak Gelibolu’da kül olan 100 hektarlık ormanlık alanla ve diğer orman yangınlarıyla ilglili değerlendirmelerde bulundu.

 

»MÜSTEŞAR PROF.DR. LÜTFİ AKÇA’YI MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

31.07.2013 (HABER ) MERKEZ

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Baran Bozoğlu, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanımız S. Yeşer ASLANOĞLU, Şube Teknik Personelimiz Cem ŞAHİN, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça’yı 30 Temmuz 2013 tarihinde makamında ziyaret ettiler.

 

»CUMHURBAŞKANI, TMMOB VE ODALARININ ANAYASAL YETKİLERİNİ ORTADAN KALDIRAN DÜZENLEMEYİ ONAYLAMAMALIDIR!

30.07.2013 (HABER ) MERKEZ

TMMOB`ye bağlı odaların yönetim kurulu başkanları 27 Temmuz 2013 Salı günü saat 11.00’de Taksim Hill Otel’de bir basın toplantısı ile TMMOB`nin meslek alanlarına hükümetin müdahalesini ve Cumhurbaşkanı onay sürecinde olan yasa değişikliği konusunu değerlendirerek, kamuoyunu bilgilendirdiler.

 

»İKİNCİ SAYISIYLA YİNE SİZLERLE…

26.07.2013 (HABER ) MERKEZ

Odamız tarafından hazırlanan Gazete ÇMO yayın hayatına devam ediyor. İkinci sayısı çıkan Gazete ÇMO yine Çevre Mühendisleri Odası’nın ve bağlı birimlerin sözcüsü oldu.

 

»ODA YÖNETİM KURULUMUZ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI PROF. DR. MEHMET EMİN BİRPINAR’I ZİYARET ETTİ

25.07.2013 (HABER ) MERKEZ

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Baran BOZOĞLU, II. Başkanımız Mert GÜVENÇ, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanımız S. Yeşer ASLANOĞLU, Ankara Şube Başkanımız Özge ERGEN GÜVENÇ, Sekreter Üyemiz Can Cihan YILMAZ ve Şube Teknik Personelimiz Cem ŞAHİN, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine yeni atanan Sayın Prof. Dr. Mehmet Emin BİRPINAR’ı 24 Temmuz 2013 tarihinde makamında ziyaret ettiler.

 

»“ODAMIZ ARTIK DAHA KURUMSAL VE DAHA BİLİM-TEKNİK ODAKLI”

25.07.2013 (HABER ) MERKEZ

www.cevremuhendisleri.net internet sitesinin Oda Başkanımız Baran Bozoğlu ile röportajını sizlerle paylaşıyoruz.

 

»‘’DAVAYA MÜDAHİL OLACAĞIZ’’

16.07.2013 (HABER ) MERKEZ

Bakırtepe Çevre Platformu, TMMOB Bileşenleri, TTB, Ankara Barosu Ve Diğer Demokratik Kitle Örgütleri Ortak Toplantısı Ziraat Mühendisleri Odası’nda gerçekleştirildi.

 

»ÇMO’DAN YAŞAR`A ZİYARET

12.07.2013 (HABER ) MERKEZ

Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Baran Bozoğlu, Genel Saymanımız Gökşin Tekindor ve Yönetim Kurulu üyemiz Yeşer Aslanoğlu Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar`ı ziyaret etti.

 

»DANIŞMA KURULU TOPLANTIMIZ YAPILDI

01.07.2013 (HABER ) MERKEZ

TMMOB ÇMO 11.Dönem 3. Danışma Kurulu Toplantımız İstanbul Şubemiz’de 22 Haziran 2013 tarihinde yapıldı. Odamızın, şube ve temsilciliklerimizin faaliyet raporlarının sunulduğu toplantıda son gelişmeler masaya yatırıldı.

 

»HÜKÜMLÜLERE ÇEVRE SORUNLARINI ANLATTIK

01.07.2013 (HABER ) MERKEZ

TEMEV Denetim Kurulu Üyesi ve ÇMO Eski Başkanı olan Cihan DÜNDAR Odamız adına Elmadağ Cezaevi’nde hükümlülere ‘’Çevre ve Çevre Sorunları’’’ konulu bir sunum yaptı.

 

»ÇOP DEĞERLENDİRİLDİ

01.07.2013 (HABER ) MERKEZ

Odamız Çevre Operasyonel Programı (ÇOP) 12. Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı’na katıldı.

 

»GAZETE ÇMO ``MERHABA`` DEDİ

21.06.2013 (HABER ) MERKEZ

Odamız tarafından hazırlanan Gazete ÇMO yayın hayatına ``merhaba`` dedi. İlk sayısı çıkan Gazete ÇMO Çevre Mühendisleri Odası’nın ve bağlı birimlerin sözcüsü olacak ve diğer sayılarıyla da bu misyonundan ödün vermeyecektir.

 

»BURSA İL TEMSİLCİLİĞİMİZ KURULDU

21.06.2013 (HABER ) MERKEZ

Meslektaşlarımızın yerel ölçekte aktif katılımını kolaylaştırabilmek amacıyla ve sorunların en yakın, en hızlı muhatabı olabilmek adına 28.05. 2013 tarihinde Bursa İl Temsilciliğimiz kuruldu.

 

»TÜKÇEV’DEN ODAMIZA ZİYARET

21.06.2013 (HABER ) MERKEZ

TÜKÇEV yöneticileri odamızı ziyaret etti, oda çalışmaları hakkında bilgi aldı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

»KARAR DURUŞMASI YAPILDI

20.06.2013 (HABER ) MERKEZ

Akkuyu Nükleer Santrali’ni de içine alan Mersin-Karaman Çevre Planının İptaline İlişkin Dava’nın karar duruşması yapıldı.

 

»BÖLGE TEMSİLCİLİĞİMİZE ZİYARET

14.06.2013 (HABER ) MERKEZ

Oda Başkanımız Baran Bozoğlu, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Bölge Temsilciliğimizi ziyaret etti.

 

»ETKİNLİĞİMİZİ ERTELİYORUZ

01.06.2013 (HABER ) MERKEZ

Dünya Çevre Günü Kahvaltılı Basın Toplantısı ve Basın Plaket Töreni`ni erteliyoruz.

 

»DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KAHVALTILI BASIN TOPLANTISI VE BASIN PLAKET TÖRENİ

31.05.2013 (HABER ) MERKEZ

Odamız tarafından Dünya Çevre Günü dolayısıyla kahvaltılı basın toplantısı düzenlenecektir. Çevre sorunlarına dair haber yapan gazetecilere plaketleri sunulacaktır.

 

»TÜRÇEV’DEN ZİYARET

28.05.2013 (HABER ) MERKEZ

Türkiye Eğitim Çevre Vakfı (TÜRÇEV) Genel Müdürü Erol Güngör ve Yeşil Anahtar Programı Ulusal Koordinatörü Okan Akar Çevre Mühendisleri Odamıza nezaket ziyaretinde bulundu. Oda Başkanımız Baran Bozoğlu ve Genel Sekreter Yardımcımız Sema Özanalp ile oda ve vakıf arasında ortak bir çalışma için neler yapılabilir konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

 

»ÜYELERİMİZE VE KAMUOYUNA

27.05.2013 (HABER ) MERKEZ

Uzun zamandır Odamızın adı kullanılarak bor madenleri ve Kanal İstanbul Projeleri hakkında bir takım açıklamalar e-posta yoluyla yapılmaktadır.

 

»ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ’NE İKİNCİ KEŞİF

24.05.2013 (HABER ) MERKEZ

Ankara 5. İdare Mahkemesi, TMMOB Şehir Plancıları Odası (Ankara Şubesi), TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, TMMOB Mimarlar Odası (Ankara Şubesi) , TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Ankara Barosu Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nın açtığı dava üzerine 21 Mayıs 2013 tarihinde Atatürk Orman Çiftliği’nde ikinci kez keşif ve bilirkişi incelemesi yaptı.

 

»SORUYORUZ!

22.05.2013 (HABER ) MERKEZ

Demokratik ülkelerde, bilgi edinme hakkı, temel hak ve özgürlüklerin kullanılması bağlamında vazgeçilmez haklardan biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca, bireylerin, kamu kurum ve kuruluşları tarafından yürütülen iş ve işlemlerle ilgili olarak bilgi edinebilmesi, kamu yönetiminde şeffaflığın sağlanması bakımından büyük öneme sahiptir.

 

»‘’İTİRAZ EDİYORUZ’’

21.05.2013 (HABER ) MERKEZ

Odamız mesleğimize ve meslektaşlarımıza sahip çıkmaya devam ediyor. Çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından açılan ve çevre mühendisliği görev kapsamına giren, ancak mesleğimizin göz ardı edildiği ihalelere itiraz ediyoruz.

 

»ÇEVRE LABORATUARLARI SORUNLARINI İLETTİ

14.05.2013 (HABER ) MERKEZ

Çevre ve Ölçüm Laboratuarları Yeterlilik Yönetmeliği ve Çevre Laboratuarlarının Sorunları başlıklı toplantımız Holiday Inn Otel’de yapıldı. Toplantıya katılan TMMOB Çevre Mühendisleri Odamız Başkanı Baran Bozoğlu, Laboratuar, Ölçüm ve İzleme Dairesi Başkanı Ahmet Varır, TÜRKAK Genel Sekreteri Halil İbrahim Çetin açılış konuşması yaptılar.

 

»ÖDEVLERİ:``ÇEVRE MÜHENDİSİ OLMAK``

13.05.2013 (HABER ) MERKEZ

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi öğrencileri odamızı ziyaret ettiler. Çevre mühendisliği hakkında sorular yönelten öğrenciler çevre mühendisliğinin iş olanakları hakkında da bilgi edindi.

 

»‘’SINAV KABUL EDİLEMEZ’’

09.05.2013 (HABER ) MERKEZ

Çevre Mühendisleri Odamızın Yönetim Kurulu Başkanı Baran Bozoğlu, Genel Saymanı Gökşin Tekindor ve Genel Sekreter Yardımcısı Sema Özenalp, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı aynı zamanda çevre mühendisi olan Kadir Demirbolat‘ı makamında ziyaret etti. Başkan Bozoğlu , Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkındaki Yönetmelik Taslağı hakkında düşüncelerini dile getirdi, çözüme yönelik destek istedi.

 

»YÜREKLERİNİZİ YÜREKLERİMİZE KATMAYA DAVET EDİYORUZ

30.04.2013 (HABER ) MERKEZ

Özgürlükten, demokrasiden, barıştan ve sosyal devletten vazgeçmeyeceğimizi ilan ediyoruz.

 

»ODAMIZ 2013 YEŞİL ANAHTAR PROGRAMIN’DA 2. KEZ JÜRİ ÜYESİ İDİ..

30.04.2013 (HABER ) MERKEZ

Yeşil Anahtar Programı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Tüketiciler Birliği, Ankara Üniversitesi, Türkiye Oteller Federasyonu ve TÜRÇEV‘in katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

»ÇERNOBİL FACİASININ 27. YILDÖNÜMÜ!

26.04.2013 (HABER ) MERKEZ

Nükleere karsi olmayı toplumsal refaha karşı olmak olarak sunanlara diyecek çok sözümüz var.

 

»TMMOB 1 MAYIS’TA ÜLKENİN TÜM ALANLARINDA, İSTANBUL’DA TAKSİM’DE OLACAK!

25.04.2013 (HABER ) MERKEZ

TMMOB 1 Mayıs’ta işçi sınıfının birlik, mücadele, dayanışma gününde örgütlü olduğu her yerde alanlarda olacak. TMMOB İstanbul’da da 1 Mayıs alanı Taksim alanında bulunacak!

 

»YARGITAY ODAMIZI HAKLI BULDU. `ÇMO KAMU YARARINA ÇALIŞAN BİR MESLEK ÖRGÜTÜDÜR`

24.04.2013 (HABER ) MERKEZ

Odamızın, bilimsel bilgi ve teknik ile halkımızın sağlıklı bir çevrede yaşama hakkını savunan duruşuna karşı yapılan sindirme ve susturma çabaları bir kez daha yargıdan dönmüştür.

 

»ÇEVRE LABORATUARLARINA YÖNELİK TOPLANTI DÜZENLENECEKTİR

19.04.2013 (HABER ) MERKEZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TÜRKAK‘tan konusunda uzman katılımcılarında yer alacağı bir toplantı düzenlenecektir.

 

»CUMHURİYET HALK PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ.

19.04.2013 (HABER ) MERKEZ

Ziyarette, güncel çevre sorunları, çevre mühendislerinin sorunları dile getirildi

 

»TÜRKAK GENEL SEKRETER VEKİLİ HALİL İBRAHİM ÇETİN’İ ZİYARET ETTİK

16.04.2013 (HABER ) MERKEZ

 

»AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI AHMET YÜCEL’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

16.04.2013 (HABER ) MERKEZ

 

»TMMOB İŞÇİ SINIFININ BİRLİK, MÜCADELE, DAYANIŞMA GÜNÜNÜ ALANLARDA KUTLAYACAK! YAŞASIN 1 MAYIS!

15.04.2013 (HABER ) MERKEZ

Her 1 Mayıs’ta, bir yandan geçmişte yaşanan mayısların birinci günlerini yeniden anımsamak ve yeniden anımsatmak görevimiz, bir yandan da gelecek güzel günlerde yaşanacak 1 Mayıslara olan inancı dile getirmek görevimiz var.

 

»ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ÇED İZİN VE DENETİM GENEL MÜDÜRÜ MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ.

15.04.2013 (HABER ) MERKEZ

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baran BOZOĞLU, Genel Sekreter Yardımcısı Sema ÖZENALP , 05.04.2013 tarihinde Çevre ve şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürü A. Çağatay DİKMEN’i makamında ziyaret etti.

 

»BAKANLIK PERSONELİNE A-2 TİPİ GÜRÜLTÜ EĞİTİMİ VERİLDİ

15.04.2013 (HABER ) MERKEZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı merkez ve taşra personeline Odamız tarafından A-2 Tipi Gürültü Eğitimi verilmiştir

 

»SÜMER TOPLANTISI ODAMIZ GENEL MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

08.04.2013 (HABER ) MERKEZ

 

»İZMİR BAROSU ESKİ BAŞKANLARINDAN NOYAN ÖZKAN, HAYATINI KAYBETTİ.

08.04.2013 (HABER ) MERKEZ

Çevre için mücadele eden, İzmir Barosu eski başkanlarından Noyan Özkan, Urla’da sabah yürüyüşü yaparken yolda fenalaşarak kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

 

»ODTܒLÜ ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTUK

08.04.2013 (HABER ) MERKEZ

16. Çevre Sorunlarına Öğrenci Yaklaşımı Sempozyumu na katıldık

 

»ODAMIZ 2013 YEŞİL ANAHTAR PROGRAMINDA JÜRİ ÜYESİ İDİ..

02.04.2013 (HABER ) MERKEZ

 

»SAHRA ÇÖLÜ KAYNAKLI TOZ FIRTINASI

20.03.2013 (HABER ) MERKEZ

 

»ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI KOCAELİ BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ, UYGULAYICI EĞİTİMİ VERME YETKİSİNİ ALMIŞTIR.

20.03.2013 (HABER ) MERKEZ

Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Bölge Temsilciliği, Uygulayıcı Eğitimi veren Türkiye genelinde 24 kuruluştan birisi olmuştur.

 

»ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI`NA GİREN ÜYELERİMİZ, İPTAL KARARI GEREĞİ SINAV ÜCRETİNİN İADESİNİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI‘NDAN TALEP EDEBİLİRLER.

19.03.2013 (HABER ) MERKEZ

27.06.2010 tarihli “Çevre Görevlisi Sınavı”na giren üyelerimiz, Ankara 11. İdare Mahkemesinin 17.10.2012 tarih, 2010/1043 E., 2012/1765 K. sayılı iptal kararı gereği sınav ücretinin iadesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan talep edebilirler.

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 11  > Sonraki >  >> Son >>
 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.