TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
Ekolojik Yıkımla Mücadele Haftası Etkinlikleri
Izmir Şube 05.06.2019 (Son Güncelleme: 05.06.2019 13:48:43)

EKOLOJİK YIKIMLA MÜCADELE HAFTASI ETKİNLİKLERİ

 Değerli Üyemiz;

5 Haziran Dünya Çevre Günü Odamız için bir kutlama günü değil,çevre sorunları ve çevreye karşı işlenen suçlarla mücadele ettiğimiz bir süreçtir. Bu kapsamda Odamız tarafından Oda Genel Kurulumuzda alınan kararla 31 Mayıs 2011‘de HES karşıtı mücadelede kaybettiğimiz Metin Lokumcu‘nun ölüm yıl dönümü ve aynı zamanda Gezi Direnişinin başladığı günün bizlere ilham vermesiyle ismini almış ve 31 Mayıs- 5 Haziran Tarihleri Ekolojik Yıkımla Mücadele Haftası olarak ekolojik yıkıma dikkat çektiğimiz, çevreye karşı işlenen suçlarla mücadele ettiğimiz ve mücadeleye çağrı yaptığımız gün olmuştur. 

 

 

10-14 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Basın Açıklamalarımız, Bilgilendirme amaçlı Standlarımız,  Bölgemize ait Çevre Durum Raporlarını Yayınlayacağımız Basın Açıklamalarımız ile her yıl olduğu gibi bu yıl da kamuoyunu ekoloji sorunlarıyla ilgili bilgilendirmek, farkındalık yaratmak ve mücadelemizi büyütmek adına odalarımızda, meydanlarda, sokaklarda olacağız.

12 Haziran Çarşamba Günü saat 18,00-23,00 arasında Alsancak Vapur İskelesi önünde gerçekleştireceğimiz "Kentte Ekolojik Yıkıma Karşı Direniş Var Dayanışma Var " Etkinliğimiz Programı ekte verilmektedir. 

Bilim ve doğadan yana, emekle örülmüş bir dünya mücadelesinde sizleri mücadelemize güç vermeye davet ediyoruz..

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi 

Okunma Sayısı: 37
Fotoğraf Galerisi