TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
Çmo’Dan Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandoken’E Ziyaret
Genel Merkez 16.01.2019 (Son Güncelleme: 16.01.2019 16:13:59)

8 Ocak 2019 tarihinde TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri TESK Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN‘i ziyaret etti.

Görüşmeye; Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU, Oda Saymanı Yılmaz ŞENGÜL ve Ankara Şube Başkanı İlkim YİĞİT katılım sağladı.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU; Çevre Mühendisleri Odası‘nı tanıttı. Sıfır atık kavramının Türkiye‘de daha sağlıklı yürütülebilmesi gerektiğini ifade etti. Bu sürece katkı sağlanması amacıyla Ankara‘da Sıfır Atık Yönetmeliği ve sokak atık toplayıcıları hakkında Çalıştay yapmayı planladıklarını ve kendilerinin katılım sağlamalarından mutluluk duyacağını ifade etti.

TESK Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN ise  Atıkların 70‘li 80‘li yıllarda da ön planda oluğunu belirtti. Sokak atık toplayıcılarının ise sektörde önemli bir yeri olduğunu belirterek sokak atık toplayıcılarına sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi. Geçmiş tarihlerde sokak atık toplayıcılarına farkındalık yaratmak için mesleki eğitim verdiklerini belirtti. Kaynağı olmayan işleri idame ettirmenin zor olacağını ifade ederek istenilen başarının elde edilemediğini aktardı. Yapılacak olan Çalıştaya memnuniyetle katılım sağlayacağını belirterek Çevre Mühendisleri Odası‘na ziyaret için teşekkürlerini iletti.

Okunma Sayısı: 55
Fotoğraf Galerisi