TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
Çmo’Dan Türkiye Işçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay’A Ziyaret
Genel Merkez 04.01.2019 (Son Güncelleme: 04.01.2019 17:53:03)

03 Ocak 2019 tarihinde TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün ATALAY‘ı ziyaret etti.

Görüşmeye; Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU ve Oda Saymanı Yılmaz ŞENGÜL ve Sokak Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep KARAMAN katılım sağladı.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU; Çevre Mühendisleri Odası‘nı tanıttı ve yapılan çalışmaları aktardı. Akabinde Çevre Kanunu‘nda yapılan değişiklik süreci hakkında bilgilendirme yaptı. Şuan gündemde olan Yönetmelik değişikliği ile ilgili düşüncelerini aktardı. Sokak toplayıcıları ve atık sorunu konularında Ankara‘da geniş katılımlı bir Çalıştay düzenlemeyi planladıklarını ve kendilerinin katılım sağlamalarından mutluluk duyacağını ifade etti.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Sn. Ergün ATALAY; TÜRK-İŞ‘in çevre konularında yapmış olduğu etkinliklerden söz etti. Daha önce yapılan TÜRK-İŞ Kongresinin ana temasının su olduğunu ve uzun zamandır da şeker ile ilgili çalışmalar yaptıklarını iletti. Her konuşmasında çevre ile ilgili konuları gündeme getirdiğinin altını çizdi. Sn. ATALAY; Sokak toplayıcılarının meselesini önemsediğini ve bu konuda yayın çalışması yaptıklarını da belirterek planlanan Çalıştay için katılım sağlayacağını ve Çevre Mühendisleri Odası‘nın yürüteceği çalışmalarda destek sağlayacaklarını belirtti.

 

 

NOT: TÜRK-İŞ‘in Sokak Atık Toplayıcıları Hakkında Yayınladıkları Dergi Linki: http://www.turkis.org.tr/dosya/Q9zxaV9N5sNi.pdf

Okunma Sayısı: 67
Fotoğraf Galerisi