TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
Çmo’Dan Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr.mehmet Emin Birpınar’A Ziyaret
Genel Merkez 04.01.2019 (Son Güncelleme: 04.01.2019 17:48:14)

 

25 Aralık 2018 tarihinde TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof Dr. Mehmet EMİN BİRPINAR‘ı ziyaret etti.

Görüşmeye; Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU, Oda Saymanı Yılmaz ŞENGÜL, Yönetim Kurulu üyesi Tuğba UÇANKUŞ ve Ankara Şube Başkanı İlkim YİĞİT katılım sağladı.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU; Çevre Kanunu ile ilgili değişiklik için Sn. Prof. Dr. Mehmet Emin BİRPINAR`a teşekkürlerini iletti ve Atıksu Arıtma Tebliğ taslağı ile ilgili arıtma tesislerinde çalıştırılacak Tesis Sorumlusunun Çevre Mühendisi olması gerektiğinin önemini aktardı.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Mehmet Emin BİRPINAR; Çevre Mühendislerinin eğitim, sınav şartı aranmadan ve Çevre Mühendislerinin Çevre Görevlisi belgesi almadan kendi diplomalarını kullanarak faaliyetleri sürdürmeleri için mevzuatta gerekli düzenleme yapılacağı şeklindeki düşüncelerini ifade etti. Atıksu Arıtma Tebliğ taslağı ile ilgili Odamız görüşlerini değerlendirileceğini belirtti. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Mehmet Emin BİRPINAR`a teşekkür ederek plaket takdim edildi.


 

Okunma Sayısı: 103
Fotoğraf Galerisi