TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
Oda Yonetim Kurulu Başkanı Dr. Baran Bozoğlu’Ndan Kocaeli Üniversitesine Ve Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’Ne Ziyaret
Genel Merkez 04.01.2019 (Son Güncelleme: 04.01.2019 17:31:12)

 

Oda yönetim Kurulu Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU 20 Aralık 2018 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri, İZAYDAŞ Genel Müdürü Sn. Muhammet SARAÇ, Gebze Teknoloji Üniversitesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent KESKİNLER, Kocaeli Üniversitesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevil VELİ, akademisyenler ve sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

Öğlen yüzü aşkın Çevre Mühendisi Öğrencileri ile meslek sorunları, kariyer planları ve çevre mevzuatındaki sorunlar konusunda görüşler paylaşılarak Çevre Mühendisleri Odası örgütlülüğü tanıtıldı.

20 Aralık 2018 Saat 18.30‘da Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi üyeleri ile gerçekleştirildi. Toplantıya SATSO Çevre ve Şehircilik Komisyonu Başkanı Mehmet Tuncer ACAN ‘da katılım sağlamıştır. Oda yönetim Kurulu Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU; Oda‘ya üye olan ve ilk defa etkinliğe katılan üyelerin katılım sağlamasına çok mutlu olduğunu dile getirdi. Meslektaşlar ise Çevre Kanunu değişikliğinde Odamızın verdiği mücadelenin ve Kanunda Çevre Mühendislerinin yer almasının çok büyük bir kazanım olduğunu dile getirdiler. Bu toplantıya katılan öğrenci üyeler ise Oda çalışmalarında daha aktif görev alacaklarını ifade ettiler. Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkındaki Yönetmelik‘te tespit edilen sorunlar paylaşıldı.

Üye toplantısının ardından, Gebze Teknoloji Üniversitesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent KESKİNLER, Kocaeli Üniversitesi akademisyenleri, sektör temsilcileri, SATSO Çevre ve Şehircilik Komisyonu Başkanı Mehmet Tuncer ACAN, İZAYDAŞ Genel Müdürü Sn. Muhammet SARAÇ ve Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Sait AĞDACI akşam yemeğinde bir araya gelerek sektörde yaşanan sorunlar konuşuldu.


 

Okunma Sayısı: 75
Fotoğraf Galerisi