ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     23 ŞUBAT 2019 , CUMARTESİ

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/KASIM 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

KADIN, KENT, EKOLOJİ `MÜCADELEDE KADINLAR ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

    Yayına Giriş Tarihi: 14.06.2018  Güncellenme Zamanı: 14.06.2018 12:18:32  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 14.06.2018 12:13:31

Bu yıl 5. sini kutladığımız Ekolojik Yıkımla Mücadele Haftası kapsamında KADIN, KENT, EKOLOJİ `MÜCADELEDE KADINLAR etkinliğimizi 5 Haziran’ da gerçekleştirdik.

 

Bu yıl 5. sini kutladığımız Ekolojik Yıkımla Mücadele Haftası kapsamında KADIN, KENT, EKOLOJİ `MÜCADELEDE KADINLAR etkinliğimizi 5 Haziran` da gerçekleştirdik.

*    MoModeratörlüğünü Kubra AYÇİÇEK`in yaptığı etkinlikte;

Araştırmacı Rabi TAMER  Mitoloji ve Dinin Gölgesinde Doğa ve Kadın başlıklı sunum gerçekleştirdi. Sunumunda; Ekoloji ve çevre kavramlarının farklı zihniyetleri temsil ettiklerini,  İnsan merkezli çevre anlayışlarını reddederek yerine doğa merkezli bir anlayış koyulması gerektiğini, insan-doğa işbirliği içinde bir ekolojik paradigmayla ekolojik toplumun inşa edilebileceğini ve ekolojik toplum inşasının ancak kadın öncülüğünde gerçekleşeceğini belirtti.  

Konuşmacılardan  Yaşam Savunucusu Sevil BAŞTÜRK - Kentsel Müşterek Olarak Kentin Yeşil Alanlarının Önemi başlıklı sunumunda, kentte yaşayanların müşterek alanlar ile olan ilişkisinden bahsederek - Roma Bostanı sürecinden söz etti. Roma Bostanının hukuksal ve kamusal mücadele süreçlerini, Beyoğlu Belediyesi İmar Planlarında yapı alanı olarak planlanan bu alanın herkesin çabası ile kentlinin ihtiyacı olan nasıl bir bostana ve yeşil alana dönüştüğünü ve semt sakinlerinin süreç ile ilişkilenmelerinden bahsederek sunumunu tamamladı.

Makina Mühendisi Selma EROĞLU`nun Gıda güvenliği, Sağlıklı ve Adil gıdaya erişim, üretici ile tüketici arasındaki işbirliği ve dayanışma ve emek süreçlerini ördükleri bir gıda kooperatifi olan Kadıköy Kooperatifi`nin kurulması sürecini aktardığı sunumunun ardından yapılan soru cevap kısmı ile etkinlik sona erdi.


Güncellenme Zamanı: 14.06.2018 12:14:41
Güncellenme Zamanı: 14.06.2018 12:15:10

Okunma Sayısı: 24

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.