ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     25 MART 2019 , PAZARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/KASIM 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BOZOĞLU, DEMOKRASİ MASASI BULUŞMASI’NDA

    Yayına Giriş Tarihi: 09.03.2018  Güncellenme Zamanı: 09.03.2018 11:18:52  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 09.03.2018 11:19:20

 

Yasama faaliyetinde ‘meslek odalarının` önemini anlattı 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Denge ve Denetleme Ağı`nın ev sahipliğinde İstanbul`da gerçekleştirilen Demokrasi Masası Buluşması`na katıldı.  Yasama Masası`nda görüş ve deneyimlerini paylaşan Bozoğlu, yasama faaliyetlerinde meslek odalarının önemine dikkati çekti.

Denge ve Denetleme Ağı`nın,  "Uzlaşma İçin Demokrasi Masasında Buluştuk: : Cumhurbaşkanlığı Sisteminde Nasıl Bir Denge Denetleme?"  etkinliği, alanında uzman yaklaşık 150 ismin katılımıyla 3 Mart 2018 tarihinde İstanbul`da gerçekleştirildi.  Farklı dünya görüşleri ve siyasi bakış açısına sahip isimler, Denge ve Denetleme Ağı`nın kurduğu 5 farklı masada eş zamanlı bir araya geldi.  Bu beş masa, denge denetleme sisteminin kurgulanması için yaşamsal öneme sahip 5 alan olan yasama, yürütme, yargı, yerel yönetimler ve seçim sistemi alanlarında tartışarak uzlaşma aradı. ÇMO Genel Başkanı Baran Bozoğlu da, Demokrasi Masası Buluşması`na katılarak,  Yasama Masası`nda görüş ve deneyimlerini paylaştı. Yasama Masası`nda yeni hükümet sistemi dâhilinde etkin yasama ve denetim yapacak bir Meclisin nasıl çalışması gerektiği tartışıldı. Bozoğlu, toplantıda yasama faaliyetlerinde meslek odalarının katılımının önemi, katılım mekanizmasının nasıl geliştirilebileceği ve Meclis komisyonlarının çalışma biçimlerine dair görüşlerini aktardı. Yasama, yürütme, yargı, yerel yönetimler ve seçim sisteminden oluşan 5  başlık altında ortaya çıkan uzlaşma önerileri, yakında bir rapor haline getirilerek kamuoyu ile paylaşılacak.

 

 

 


Okunma Sayısı: 109

Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.