ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     25 MART 2019 , PAZARTESİ

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/KASIM 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ 12. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 05.03.2018  Güncellenme Zamanı: 13.06.2018 09:46:05  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 05.03.2018 14:06:11

Yapılan seçim sonucunda Yönetim Kurulu ve Delegasyon seçimlerini Demokrat Çevre Mühendisleri Grubu kazanmıştır.

24 Şubat 2018 tarihinde TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinde  gerçekleştirildi.

Şube Başkanı Meryem Kayan‘ın  açılış konuşması ile başlayan Kurul Toplantısı ilk olarak divan seçimi ile başladı. Genel kurul divan başkanlığına Rıfat Göksu, divan başkan yardımcılığına Semra Ocak  ve yazman üyeler olarakta Doğu Keleş, Kübra Ayçiçek seçildi.

Genel Kurul Divan Başkanı Rıfat GÖKSU Genel Kurulu açarak gündem maddelerini okudu. Ek gündem önerisi için genel kurul üyelerinden ek soru talebinde bulunuldu. Ek olarak gündem önerisi gelmemesi üzerine maddeler üzerinden ilerlenildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan 12. Olağan Genel Kurulu, Şube Başkanı‘nın açılış konuşması ve konukların konuşmalarıyla başladı.

11. Dönem Şube Sekreteri  Cevahir Efe Akçelik dönem faaliyetlerini anlatan sunum yaptı.

İMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Temel Pirli, Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baran Bozoğlu konuşmalarını yaptı.

Şube Saymanı Ömür Yaşayan şubenin  11. Dönem mali raporunu  genel kurul  katılımcıları ile paylaştı.

Ardından Mesleki Sorunların Görüşülmesi gündemine geçildi. Bu gündem maddesinde Sedat DUREL söz alarak mühendislerin çalışma koşulları üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Şube Sekreteri Cevahir Efe AKÇELİK  SGK protokolünün feshi süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Çevre Mühendisliği Bölümü  öğrencilerinden Ece YAVUZSOY söz alarak öğrenci sorunlarıyla ilgili konuşma yaptı. Üniversitelerde ve meslek öğrenimleri sırasında yaşadıkları problemleri dile getirdi.

Önergelerin alınması gündemine geçilerek, önergeler alındı ve oylamaya sunuldu. Önergelerden ilkinde öğrenci, asker, işsiz ve asker üyelere aidat muafiyeti ya da indirim yapılması talep edildi

Çevre Mühendisleri Odası Genel Merkez Yönetim Kurulu II. Başkanı Zeyneti BAYRİ ÜNAL söz alarak; söz konusu önergedeki asker, işsiz, öğrenci üyelerde muafiyet ya da indirim uygulandığını  ancak emekli üyeler için yapılmadığını, yapılması için yönetmelikle ilgili çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

Raşit AVCI söz alarak aidat borçları ile ilgili sorunlarını dile getirdi. Ardından Zeyneti BAYRİ ÜNAL tekrar söz alarak, aidat yükümlülükleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ardından İlden KİBAR söz alarak, aidat tahsilatları hakkında yöntem önerilerini sundu.

TMMOB ÇMO Genel Merkez Yönetim Kurulu Saymanı Gökşin Tekindor söz alarak aidatlar ile ilgili teknik süreçlere değindi.

2.önergede üyelik süresince işsiz kalan üyelerden işsizlikleri süresince aidat alınmaması talep edildi. 3.önergede ÇMO Ana Yönetmeliği Madde 13 (c) bendinde belirtilen " her yıl bu belgelerin yenilenmesi" ifadesinin kaldırılması için 13. Oda Genel Kurulu‘na taşınması talep edildi. 4. Önergede ÇMO Ana Yönetmeliği Madde 13 (d) bendinde belirtilen "önceden haber vermek" ifadesinin kaldırılması için Oda Genel Kurulu gündemine taşınması talep edildi. 5.önergede ÇMO Ana Yönetmeliği Madde 13 (f) bendinde belirtilen "gerekli işlemler" ifadesinin belirlenmesi için 13. Oda Genel Kurulu‘nda bir komisyon oluşturulması önerildi. 6. Önergede Çevre Görevlisi Belgesinin iptali için 13. Oda Genel Kurulu‘nda imza kampanyası ile gerekli mercilere başvurulması için gündeme taşınması önerildi. Zeyneti BAYRİ ÜNAL söz alarak mali konularla ilgili olan önergelerle ilgili bir komisyon oluşturarak çalışılmasını önerdi. İlden Kibar söz alarak önergelerde belirtilen taleplerle ilgili ortaklaşa çalışma yapılmasına destek verdi. Önergelerin tamamı oylamaya sunuldu ve oy birliği ile önergelerin 13. Oda Genel Kurulu‘na götürülmesi kabul edildi.

Önergelerin ardından ÇMO İstanbul Şube 12. Olağan Genel Kurulu‘na gelen tebrik mesajları okundu. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi yönetim kurulu, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi yönetim kurulundan gelen tebrik mesajları okundu. Akan Çelik söz alarak ÇMO Trakya Temsilciliğinden gelen tebrik mesajını sözlü olarak iletti.

Şube Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Adayları ve  Oda Genel Kurulu Delege Asil ve Yedek Adayları gündeminde  adaylık talepleri tutanağa alınarak ilanı yapıldı.

Dilek ve Öneriler kısmının açılışı yapıldı. Görüş vermek üzere Sevgican KOÇ söz aldı. Konuşmasında kente ve ekolojiye yönelik ranta karşı doğadan yana tavır almaktan, mesleki haklardan, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinden, mühendislik çalışmalarında bilimsel gerçekleri esas almaktan, bilim ve tekniği halkın bilgisine sunmaktan, meslek etiğinden, güvencesizleştirmeye karşı emekten yana olmaktan, demokrasiden, toplum yararını gözetmekten bahsederek emek, bilim, doğa için 12. Dönem yönetim kuruluna talip olduğunu belirtti. Mavi Liste‘ye oy vermeleri için üyelere talepte bulundu. Sevilay KAYA söz aldı. Oda yönetimi için aday olduğunu söyleyerek Turuncu listeye oy vermeleri için üyelere talepte bulundu.

SEÇİM

25 Şubat 2018 tarihinde ise  Şube mekanımızda yönetim kurulu ve delegasyon seçimleri yapıldı. Demokrat Çevre Mühendisleri Grubu Mavi liste ile aday oldukları Yönetim Kurulu listesi 484 oy, Değişime Çağrı Grubu Turuncu Liste ile aday oldukları Yönetim Kurulu listesi 375 oy aldılar. Delegasyon seçimlerinde ise  Mavi Liste 485 oy , Turuncu Liste 365 oy almışlardır. Yapılan seçim sonucunda Yönetim Kurulu ve Delegasyon seçimlerini Demokrat Çevre Mühendisleri Grubu kazanmıştır.

 

 

 


Güncellenme Zamanı: 05.03.2018 14:06:24
Güncellenme Zamanı: 05.03.2018 14:08:14

Okunma Sayısı: 207

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.