ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 OCAK 2019 , PAZARTESİ

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/KASIM 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

16-17-18-19 KASIM 2017 TARİHLERİNDE ŞUBEMİZDE “TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 02.01.2018  Güncellenme Zamanı: 02.01.2018 12:11:38  Yayınlayan Birim: KOCAELİ ŞUBE  
 

"Bilirkişilik Yönetmeliği", 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu kapsamında 03.08.2017 tarih ve 30143 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. İ

lgili Yönetmelik hükümlerinden Madde 33‘e konu "Eğitim kuruluşlarına izin verilmesi" başlığında yer alan 1. ve 2. bendler ve 11.08.2017 tarih ve 29.E.126 sayılı Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı‘nın 169 no‘lu Genelgesi kapsamında Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı‘na meslek Odamız adına eğitim yetkisinin verilebilmesi hususunda başvurusunda bulunulmuştur. Başvurumuz, Mevzuatlar kapsamında değerlendirilmiş ve "Temel Bilirkişilik Eğitimi Düzenleme Yetkisi"nin alınmasına hak kazanılmıştır.

18 saati teorik ve 6 saati uygulamalı olmak üzere toplamda 24 ders saatinden oluşan "Temel Bilirkişilik Eğitimi" 16-17-18-19 Kasım 2017 tarihlerinde Şubemiz eğitim salonunda gerçekleştirilmiştir.

KOÜ Hukuk Fakültesi Ticaret Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatma ÖZCAN, Eğitimin ilk üç günü, bilirkişilik uygulamalarında karşılaşılacak soru ve sorunlar üzerine pek çok bilgiyi yasal dayanaklarla katılımcılara aktarmıştır. Bilirkişi Raporlarının Hazırlanması ve Taşınmaz Değerlemesi ve Esasları, Bilirkişilik İlkeleri, Bilirkişilik mevzuatları hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir.

Odamız Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Beyhan DÖNMEZ eğitimin dördüncü günü Uyap başlığı altında uygulamalı sunum yaparak sunumlarını örnek raporlar üzerinden gerçekleştirmiştir.

Eğitim sürecinde ve sonrasında yapılan anketler ve katılımcılarla yapılan birebir görüşmelerde, olumlu geri dönüşler alınmış ve eğitime katılan meslektaşlarımız, memnuniyetlerini dile getirmişlerdir sözlü ve yazılı olarak Şubemize iletmişlerdir.

Eğitim sonunda katılımcılara "Katılım Sertifikaları" takdim edilmiştir.

Tüm katılımcılarımıza ve Eğitmenlerimize Teşekkür Ederiz...

 


Okunma Sayısı: 72

Kocaeli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.