ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     15 ARALIK 2018 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/ ÖZEL SAYI 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ÇMO`DA `MESLEK YILINA SAYGI ÖDÜL TÖRENİ`

    Yayına Giriş Tarihi: 04.12.2017  Güncellenme Zamanı: 04.12.2017 16:34:16  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 04.12.2017 16:31:32

 

Bozoğlu:  Mesleki problemleri mesleki dayanışma ile çözebiliriz 

TMMOB  Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Ankara Şube,  "Meslek Yılına Saygı Ödül Töreni"  düzenledi. Törende mesleğinde 10, 20 ve 30. yılını dolduran çevre mühendislerine plaket verildi. Törene katılan ÇMO Genel Başkanı Baran Bozoğlu, "Mesleki problemleri ancak mesleki dayanışma ile çözebiliriz Biz birbirimize sahip çıkmazsak, mesleğimize sahip çıkmazsak, etik değerlere sahip çıkmazsak, mevzuatlarla ve çeşitli haksızlıklarla haklarımız elimizden alınabilir" dedi.  

Meslek Yılına Saygı Ödül Töreni, mesleğinde 10,20 ve 30. yılını dolduran çevre mühendislerini bir araya getirdi.  Törene , ÇMO İkinci  Başkanı Zeyneti Bayri Ünal, Genel Sekreter Cem Ferda Tunçer, Genel Sayman Gökşin Tekindor, Yönetim Kurulu Üyesi Tuğba Uçankuş ve ÇMO Ankara Şube Başkanı İlkim Yiğit de katıldı. Törende  mesleğinde 10, 20 ve 30. yılını dolduran çevre mühendislerine plaket verildi. 

"Çevre sektörü de mühendisliği de güçlenecek"

Açılış konuşmasını yapan ÇMO Ankara Şube Başkanı İlkim Yiğit, "Bu tür organizasyonlarda sizlerle beraber olmak bizlere mutluluk veriyor. Sektörde yaşanan sorun ve sıkıntılara beraber çözüm geliştirmek adına buluşmalarımızı oldukça önemsiyoruz" dedi. 

ÇMO Genel Başkanı Bozoğlu ise konuşmasında şunları kaydetti: 

"Bu etkinlikleri çok değerli buluyorum.  Artık 30. yılını dolduran üyelerimiz var bu tabii ki bizim için çok değerli. Bir meslek odası için mesleki birikim açısından, mesleğin gelişmesi açısından çok değerli. Meslektaşlarımızın mesleğe katkılarını her zaman bekliyoruz. Çünkü biliyorum ki burada gözünün içine baktığım değerli arkadaşlarımın sürekli dile getirdiği mesleki problemleri ancak mesleki dayanışma ile çözebiliriz. Biz birbirimize sahip çıkmazsak, mesleğimize sahip çıkmazsak, etik değerlere sahip çıkmazsak, mevzuatlarla ve çeşitli haksızlıklarla haklarımız elimizden alınabilir. O nedenle deneyimli meslektaşlarımızın mutlaka Odamızın etkinliklerine katılması, hatta eğitim vermesi çok önemli. Lütfen kendinizi ÇMO`dan uzak tutmayın. Emin olun ki sizin bilginize aç yüzlerce arkadaşımız var. Böylece çevre sektörü de çevre mühendisliği de güçlenecek.

"Bunlar aslında sizin başarınız"

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek`in görevden alındığı gün ÇMO Ankara Şube,  Atatürk Orman Çiftliği`ne yani Ankara`nın ciğerlerinin söküldüğü yere tekrar ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdi. Eymir Gölü`ne otel yapılması gündeme geldiğinde de yine Genel Merkez ve Ankara Şube, otel projesinin karşısında durmuştu. Bunun gibi birçok örnek var. Bunlar aslında sizin başarınız arkadaşlar. Benim meslek odam Ankara`nın doğasına ve Türkiye`ye sonuna kadar sahip çıktı` deme gururunu yaşamak hakkınız.  Odamıza sahip çıktınız, üye oldunuz ve emek verdiniz bu nedenle bu gururu hepinizin yaşaması gerektiğini düşünüyorum. "

Çevre görevlisi eleştirisi 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında Yeşil Yıldız eğitimi vermeye başlayacaklarını belirten Bozoğlu, "Bu proje çok anlamlı. Bu gibi alanlara girmemiz gerekiyor. Kendimizi çevre görevlisi alanına sıkıştırıp oradan bir şey yapmaktan kurtulmamız gerekiyor. Çünkü çizilen o çerçevenin dışında çevre mühendislerinin  iş üretebileceği koskoca bir dünya var ve onu bırakmamak gerek.  Oda olarak buralarda olacağız ki toplum bizi görsün ve ne iş yaptığımızı daha iyi anlasın" diye konuştu.  


Güncellenme Zamanı: 04.12.2017 16:32:18
Güncellenme Zamanı: 04.12.2017 16:32:46
Güncellenme Zamanı: 04.12.2017 16:33:24
Güncellenme Zamanı: 04.12.2017 16:33:57

Okunma Sayısı: 195

Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.