ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     15 ARALIK 2018 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/ ÖZEL SAYI 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ÇMO ANKARA ŞUBE’DEN FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ

    Yayına Giriş Tarihi: 24.10.2017  Güncellenme Zamanı: 25.10.2017 00:04:30  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 25.10.2017 00:02:00

 

 "Hayata kök salın, sizin de dikili bir ağacınız olsun"

TMMOB`a bağlı Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Ankara Şubesi, "Hayata kök salın, sizin de dikili bir ağacınız olsun" sloganıyla 28 Ekim cumartesi günü saat 14.00`te Atatürk Orman Çiftliği`nde (AOÇ) fidan dikme etkinliği düzenleyecek. Etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin cmoankara@cmo.org.tr adresine mail atmaları ya da 419 80 76 numaralı Ankara telefonunu arayarak katılacaklarını bildirmeleri gerekiyor.

Etkinlik duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

"Dünyadaki insan nüfusunun ve buna bağlı olarak insani ihtiyaçların artması nedeniyle ağaçlar artan bir ivmeyle yok olmakta. Ekolojik döngünün temelinde ağaçlar bulunuyor ve bizler bu temeli her geçen gün daha şiddetli sarsıyoruz. Dünya üzerinde yaşayan her insan bu durumun sorumlusu sayılabilir. Dünya ekosistemini dramatik bir şekilde değiştirmemiz, doğal afetler, küresel ısınma,  kuraklık, bitki ve hayvan türlerinde azalma gibi birçok ekolojik sorun yaşamamıza sebep oluyor. Özellikle kentlerdeki ağaçların yok edilmesi, çoğunlukla kentlerde üretilen karbondioksit (CO2) emisyonu ile mücadeleye sekte vuruyor. CO2 salınımını azaltmak için elektrik ve fosil yakıt kullanımı azaltılmalı ve ağaç sayısı arttırılmalı. Yaşamımızı sürdürdüğümüz her an hatta yaşamımız sonlandığında bile CO2 oluşumuna sebep oluyoruz. Bu durumu telafi etmek için yapılabilecek en kolay yöntem fidan dikmektir. Bu noktada oda misyonumuz gereği üyelerimizi sebep olduğumuz CO2 emisyonunu telafi etmek için fidan dikim etkinliğine çağırıyoruz."

 

 

 

 

 


Okunma Sayısı: 78

Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.