ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     15 ARALIK 2018 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/ ÖZEL SAYI 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ MAHKEMEYE TAŞINDI

    Yayına Giriş Tarihi: 13.09.2017  Güncellenme Zamanı: 13.09.2017 13:44:26  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 13.09.2017 13:44:54

 

ÇMO, Danıştay`da iptal davası açtı

 

Bozoğlu: Bıkmadan, usanmadan çalışıyoruz

 

"Keşke davaya gerek kalmadan çözebilsek"

 

TMMOB`a bağlı Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO), Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan çevre mühendislerinin görevde yükselme ve unvan değişikline ilişkin yönetmeliği mahkemeye taşıdı. ÇMO, çeşitli nedenlerle DSİ Genel Müdürlüğü`nde altı ay çalışma olanağı bulamayan mühendislerin merkez ve taşrada şube müdürü olma hakkını engelleyen yönetmeliğe ilişkin Danıştay`da iptal davası açtı. ÇMO Genel Başkanı Baran Bozoğlu, konu hakkında, "Meslektaşlarımızın haklarını her alanda korumak için bıkmadan usanmadan çalışıyoruz. Keşke davalara gerek kalmadan bu sorunları çözebilsek" dedi.  

ÇMO, 11 Temmuz 2017 tarihli DSİ Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik`in yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay`da dava açtı. Söz konusu yönetmelik, DSİ Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan şube müdürlüklerine şube müdürü olarak atanabilmek için Genel Müdürlükte altı ay görev yapma şartı getiriyor. Dava dilekçesinde bu durumun hukuka, adaylar arasındaki "eşitlik" ilkesine ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu`nun 10. maddesine aykırı olduğu kaydedildi.

Çevre mühendislerine yer verilmiyor

Dilekçede ayrıca görevde yükselme için aranan öğrenim nitelikleri ile ilgili özel şartların bir kısmında çevre mühendislerine yer verilmediğine dikkat çekildi. Dilekçede, "İçme suyu isale hatları, kanalizasyon, atık su arıtma tesisleri, içme suyu arıtma tesisleri ve su getirme projelerinin planlama, projelendirme ve yapım işleri çevre mühendisliğinin uzmanlık ve hizmet alanındadır" denildi.

 "Bıkmadan, usanmadan çalışıyoruz"

ÇMO Genel Başkanı Bozoğlu, davaya ilişkin olarak, "Meslektaşlarımızın haklarını her alanda korumak için bıkmadan, usanmadan çalışıyoruz. Keşke davalara gerek kalmadan bu sorunları çözebilsek" diye konuştu. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Okunma Sayısı: 176

Tüm Gündem »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.