ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     20 HAZİRAN 2018 , ÇARŞAMBA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018 / Mayıs 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

TUNÇER: ÇEVRE MÜHENDİSİ İSTİHDAMI ARTTIRILMALI

    Yayına Giriş Tarihi: 08.09.2017  Güncellenme Zamanı: 08.09.2017 17:44:22  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 08.09.2017 17:47:07

 

 

ÇMO, TÜRKTAY panelinde

 Atık yönetimine çevre mühendisliği bakışı

Atık yönetimi, geri dönüşüm ve çevre teknolojilerinin tüm yönleriyle ele alınacağı 8. TÜRKTAY Paneli, 18-19 Ekim tarihlerinde Ankara Hilton Oteli`nde gerçekleştirilecek. Panelde TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Genel Başkanı Baran Bozoğlu da konuşacak. Panelin yürütme kurulunda yer alan ÇMO Genel Sekreteri Cem Ferda Tunçer, atıkların sağlıklı bertarafı için özel sektör ve kamuda çevre mühendisi istihdamının arttırılması gerektiğine dikkati çekti.

 8. TÜRKTAY "Türkiye`de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi" paneli, 18-19 Ekim tarihlerinde 10.30-18.00 saatleri arasında Ankara HILTON-SA Konferans Salonu`nda düzenlenecek. Panelde atık yönetiminin ekonomik, sosyal ve çevresel boyutları tüm detaylarıyla ele alınacak. Panel ekonomik büyüklüğü milyarlarla ifade edilen atık sanayinin önde gelen paydaşlarını, uzman ve akademisyenleri, yerel yöneticiler ile sivil toplum örgütlerini bir araya getirecek. Panelin ilk günü ÇMO Genel Başkanı Bozoğlu da konuşma yapacak.

En stratejik yerli kaynak atık

ÇMO Genel Sekreteri Tunçer, panelin bu yıl ki temasının "sanayi, enerji ve istihdam için en stratejik yerli kaynak atık" olduğunu belirtti. Tunçer, "Atıkların her geçen yıl miktarı ve türü artıyor. Atıkların toplanması, taşınması, geri kazanımı ve bertarafı çok önemli. Bu işin sağlıklı yapılabilmesi için bu konuda faaliyet gösteren gerek özel sektörde gerekse de mevzuatı düzenleyen kamu kurumlarında çevre mühendisi istihdamı mutlaka arttırılmalı" diye konuştu. 

 

 


Güncellenme Zamanı: 08.09.2017 17:48:51

Okunma Sayısı: 83

Tüm Gündem »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.