ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     15 ARALIK 2018 , CUMARTESİ

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/ ÖZEL SAYI 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ÇEVRE SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ PANELİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

    Yayına Giriş Tarihi: 10.07.2017  Güncellenme Zamanı: 11.07.2017 16:15:14  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 10.07.2017 15:16:16

Ekolojik Yıkımla Mücadele Haftası kapsamında İstanbul`un Çevre Sorunları ve Çözüm Önerilerini tartıştığımız panelimizi  03 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirdik.

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu İstanbul depreme hazır mı konulu sunumunu yaptı. Kadıoğlu, merkezi ve yerel  yönetimlerin afet ve deprem konusunda yaptıkları çalışmaların yetersizliğinden ve vatandaşların olası deprem ve afet anında yapması gerekenler konusunda bilinçsiz olduğundan bahsetti. Ülkemizde merkezi-yerel  yönetimlerin bütünleşik bir plan yapmaları gerektiğini ve günü kurtarmaya çalışan işlerin değil bilimsel temelli  çalışmaların hayata acil olarak geçmesinin önemini sunumunda anlattı.  

Kadir Has Üniversitesi İstanbul Çalışmaları Merkezi Direktörü Prof. Dr. Himmet Murat Güvenç "Zaman İçerisinde İstanbul Nüfusu - Doğru Bilenler, Yanlış Bilenler" başlıklı sunumunu gerçekleştirildi. İstanbul nüfusu konusunda zaman içerisinden günümüze kadar aldığı seyri grafikler ile açıkladı.

Emekli Öğretim Üyesi Prof.Dr. Zerrin Bayrakdar İstanbul‘u Yaşanmaz Hale Getiren Plansız Yatırımlar: Kabataş Aktarma Projesi Örneği" adlı sunumunu katılımcılar ile paylaştı. Kabataş aktarma projesi ile bölgede yaratılacak sorunlardan bahseden Bayrakdar, bu proje ile ulaşıma  çözüm olmadığı ve yeni sorunlara neden olabileceğini söyledi.

Mimarlar Odası Büyükkent Şubesinden Mimar Mücella YAPICI İstanbul`da Kentsel Ekolojinin Planlı Çöküşü konulu sunumunda Marmara Bölgesinde yapılan ve yapılması planlanan projeler ile ekolojik tahribatlar oluşturduğunu ve kısa uzak vadede beklenenden daha büyük ekolojik yıkım olacağını projeler üzerinden ayrıntılı bir şekilde katılımcılar ile paylaştı.

 


Güncellenme Zamanı: 10.07.2017 15:16:29
Güncellenme Zamanı: 10.07.2017 15:16:44

Okunma Sayısı: 39

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.