ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     20 EYLÜL 2018 , PERŞEMBE

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/ ÖZEL SAYI 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

SABREDECEĞİZ, BAŞARACAĞIZ

    Yayına Giriş Tarihi: 27.04.2017  Güncellenme Zamanı: 28.04.2017 11:04:23  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 27.04.2017 09:54:23

7.Öğrenci Kurultayı Samsun’da gerçekleştirildi

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Baran Bozoğlu, Samsun`da yapılan 7.Öğrenci Kurultayında, gençlere, ‘Sorunlar var tamam! Ama sabredeceğiz, çalışacağız ve başaracağız` dedi.

Türkiye`deki üniversitelerinin çevre mühendisliği bölümü öğrencilerinin buluştuğu 7. Öğrenci Kurultayı 21-22 Nisan tarihlerinde, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 öğrencinin Samsun‘da bir araya geldiği kongre, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Kongrenin açış konuşmasını yapan ÇMO Başkanı Bozoğlu, güncel çevre sorunlarını değerlendirdi. Ülkenin zor zamanlardan geçtiğini kaydeden Baran Bozoğlu, gençlerin kaygısı olan işsizlik konusuna da değindi. Genç olmanın umut olmak anlamına geldiğine vurgu yapan ÇMO Başkanı ‘Evet haklısınız, ülkemiz dolayısıyla hepimiz zor zamanlardan geçiyoruz. Ancak unutmayalım ki, genç olmak demek umut olmak demektir. Mevlana, Dibi yosun tutan denizlerle ilgilenme sen dağları seyret. Yenik düşüyorsan özlemlerine aldırma, kalbindeki o uçsuz bucaksız sevgiyi hisset. lşıklar sönmüşse ve karanlıksa ona da aldırma ay ışığını seyret. SABRET! Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun. Sabret ki her şey gönlünce olsun diyor` cümlesinin ardından elindeki metni yırtarak sözlerini, ‘Bizler de sabredeceğiz. Hep  birlikte çok çalışcağız. Hep birlikte çok çaba harcayacağız. Çok çalışacak, çaba harcayacak, sorunları birlikte çözeceğiz. Sabredeceğiz ve sonunda başaracağız` diyerek sonlandırdı.

ÇMO Samsun Şube Başkanı Özcan Çoluk da konuşmasında, bilimin ışığında doğru verileri kullanarak mümkün olduğunca Türkiye`nin her tarafında örgütlendiklerini ve bu doğrultuda hem meslek hem de çevre sorunları adına ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi. Çoluk, kurultayın gerçekleşmesinde emeği geçen Genel Merkez ve Birim Yöneticileri, Şube Yönetim Kurulu,Üniversite Yönetimi, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu ve sponsor firmalar ile meslektaşlarına teşekkür ederek sözlerini,  ‘Meslek alanımızda ortaya çıkan gelişmeleri incelemek, dünyada ve ülkemizde büyüyüp, farklılaşan çevre sorunlarını ortaya koymak, değerlendirmek, bilimsel yaklaşımla çözüm arayışlarına girmek öğrencilerimizin çevre sorunlarına birer çevre mühendisi gözüyle yaklaşımlarda bulunması ve çözümler üretmesini amaçladığımız kurultayımız verimli geçmesini temenni ediyorum` diyerek sonlandırdı.

Öğrenci Komisyonu Başkanı Uğur Tayfun Kaplan ise ‘7. ÇMO Öğrenci Kurultayını TMMOB ÇMO desteği, özverisi ve yardımlarıyla gerçekleşti. Çeşitli illerden katılan bizi yalnız bırakmayan tüm dostlara, birim yöneticilerine teşekkür ederim. Başta Samsun şube başkanımız , ağabeyimiz Özcan Çoluk olmak üzere değerli başkanımız Baran Bozoğlu, saygı değer büyüğümüz Bülent Onat ve adını sayamadığım değerli meslek büyüklerime,hocalarıma saygılarımı ve sevgilerimi iletirim` diye konuştu.

ÇMO Yönetim Kurulu üyesi Tuğba Uçankuş`un da katıldığı, öğrencilerin konuşmaları ve atölye çalışmaları ile devam eden kongrenin son günü konuşmacılara teşekkür plaketi sunuldu.  Plaket töreninin ardından ÇMO Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Onat kapanış konuşması yaptı. Onat, ÇMO Yönetim Kurulu olarak bütün olanaklarıyla TMMOB ve ÇMO ilkeleri ve bilimin ışığında öğrencilerin geleceğini aydınlık yarınlara taşımak için mücadeleye yılmadan azim ve kararlılıkla devam edeceklerinin belirterek, ‘ÇMO Samsun Şubemiz tarafından sekretaryasının yürütüldüğü Şube ve Temsilciliklerimizin desteğiyle gerçekleşen 7.Öğrenci Kurultayına katılım sağlayan gerek sunumlarıyla gerek önerileri ile destek veren, atölye çalışmalarına gönülden katkı sağlayan tüm öğrenci arkadaşlarıma ve emeği geçen meslektaşlarıma Oda Yönetim Kurulu adına sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum` dedi.

 


Güncellenme Zamanı: 27.04.2017 09:54:51
Güncellenme Zamanı: 27.04.2017 09:55:20

Okunma Sayısı: 168

Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.