ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     25 MART 2017 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2017/Şubat

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2016/Kasım

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

TÜRKİYE’NİN HAVASI İNCELENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 22.02.2017  Güncellenme Zamanı: 22.02.2017 09:39:46  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 22.02.2017 09:39:38

ÇMO, Türkiye’nin 2016 Hava Kirliliği Raporunu hazırladı

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Türkiye 2016 Hava Kirliliği Raporu hazırladı. Hazırlanan rapora göre Düzce, Bolu, Edirne, İstanbul, Ankara, Iğdır, İzmir, Muş, Tokat, Denizli ve Samsun`da, hava kirliliği açısından ciddi sorunlar yaşanıyor.

ÇMO Genel Başkanı Baran Bozoğlu, rapor hazırlanırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonu verilerinin kullanıldığını kaydederek , ‘Bakanlığın verileri şeffaf bir şekilde paylaşması ve izleme istasyonlarının sayısını giderek artırma çalışmaları gerçekten önemli, destekliyoruz‘ dedi. Bozoğlu, raporun kamuoyunu bilgilendirilmek amacıyla bilimsel olarak hazırlandığını söyledi.

ÇMO`nun raporunda, Türkiye`de belirlenen sınır değerlerin,  Avrupa Birliği ve Dünya Sağlık Örgütü`nün (WHO-DSÖ) belirlediği sınır değerlerle uyumlu olmadığı kaydedilerek, kirlilik ölçümünde baz alınan verilerin yetersizliğine dikkat çekildi.

Çevre Mühendisleri Odası, raporunda hava kirliliğinin akciğer nedenli ölümlerde artış,  astım nöbetlerinin alevlenmesi, akut solunumsal hastalıklar ve kronik akciğer hastalıkları gibi insan sağlığına olan etkilerine yer vererek, alınması gereken önlemleri de sıraladı.

ÇMO`nun, hazırladığı Türkiye`nin 2016 Hava Kirliliği raporu  http://www.cmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=95808&tipi=67&sube=0 adresindeki dosyadadır.


Okunma Sayısı: 90

Tüm Gündem »

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.