TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
Karanlığın Sesi Yeni Akit’Ten Aldık Haberi…

Yeni Akit gazetesinin 13 Ocak 2016 tarihli sayısında Ayhan Demir’in köşe yazısında Birliğimize bağlı odalardaki seçim sürecine ilişkin bir yazı kaleme alınmıştır...

Genel Merkez 15.01.2016 (Son Güncelleme: 01.02.2016 10:25:18)

Ayhan Demir köşe yazısında, "Milletle arasına mesafe koyan zihniyetin son kalesi, meslek odaları. Fakat artık, eski Türkiye özlemiyle yanan; üçüncü havalimanından, üçüncü köprü inşaatına kadar birçok projenin önüne taş koyan, meslek odalarının değişme vakti geldi! Meslektaşlarını siyasal manipülasyon aracı olarak görmeyen, ayrıştırmayan, ‘Yeni Türkiye` için çalışan meslek odalarına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. İstanbul‘daki Değişim Grubu Platformu, bu bakış açısıyla yola çıkmış, azimli ve inançlı insanlardan oluşuyor" diyerek, Çevre Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Harita Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul şubeleri için "Değişim Grubu Platformu"nun çıkardığı adayları isimleriyle yayımlamıştır. Demir yazısını "Yeni Türkiye‘nin inşasında, köstek değil, destek olacak mühendislik odaları için yapmanız gereken tek şey, sandık başına gidip, Değişim Grubu Platformu adaylarını desteklemek" diye bitiriyor.

Ayhan Demir ve Yeni Akit zihniyeti bilmelidir ki; TMMOB ve örgütlü üyeleri, her zaman olduğu gibi bu genel kurul sürecinde de karanlığa karşı aydınlığı savunanların, demokrasi ve özgürlükler için mücadele edenlerin yanında olacaktır. TMMOB üyeleri oyunu; devrimci, demokrat, yurtsever, ilerici, çağdaş mühendis, mimar ve şehir plancılardan yana kullanacaktır. 

Mehmet SOĞANCI

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma Sayısı: 56