TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÇMO ODA YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. BARAN BOZOĞLU İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE SIFIR ATIK PERSPEKTİFİNDEN GERİ DÖNÜŞÜM ÜZERİNE KONUŞTU
Genel Merkez 29.01.2020 (Son Güncelleme: 31.01.2020 11:58:19)

 

3 Aralık 2019 tarihinde, İstanbul‘da  "İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Perspektifinden Geri Dönüşüm" konulu 14. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi gerçekleşti.

Plastik geri dönüşümü potansiyelini daha da artırmak için geri dönüşüm teknolojilerinde ne gibi yeniliklere ihtiyaç duyulduğu, Döngüsel ekonomi yaratarak plastik atık problemini nasıl çözülebileceği ve Plastikleri olabildiğince hızlı bir şekilde nasıl sürdürülebilir bir hale getirilmesi konuları ele alındı.

Birçok farklı paydaşın yer aldığı geniş katılımlı Kongre‘ye Odamızı temsilen OYK Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU katılım sağladı. Sn. BOZOĞLU konuşmasında: Son dönemde yaşanılan ithal atık tartışmalarına ve sıfır atık kavramına dair yapılması gereken çalışmaları etkinlik sonundaki toplantı da dile getirdi. Odamızın yapmış olduğu bilgi edinme başvuruları ve sonuçları hakkında bilgi veren Sn. BOZOĞLU, atık yönetiminde dikkat edilmesi gereken konular, tehlikeli atık sorunu ve ambalaj atıkları konusunda yapılması gereken çalışmalar hakkındaki görüşlerini belirterek sıfır atık yaklaşımının başarıya ulaşması için gerekli olan kriterleri belirtti.

 

 

Okunma Sayısı: 54