ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 ŞUBAT 2019 , PERŞEMBE

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/KASIM 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

9. ULUSAL ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ

    Yayına Giriş Tarihi: 04.10.2011  Güncellenme Zamanı: 04.10.2011 18:48:14  
 

Etkinliğin Tarihi:
05.10.2011 - 08.10.2011

Etkinliğin Yeri:

Bağlantılar:
www.cmokongre2011.org/kongre-cagrisi.asp

 

5-8 Ekim 2011 tarihlerinde, Samsun’da düzenlenecek olan 9. Ulusal Çevre Mühendisliği Kongresi’nin ana teması “Çevre Yönetimi” olarak belirlenmiştir. Kongre, ilgili tüm akademik çevreleri, yasa koyucu ve uygulayıcıları ile denetleyicileri, sürdürülebilir bir yaşam için çevre yönetimi odaklı plan, program veya politika üreten ve hayata geçiren kesimleri ve kamuoyunu bir kez daha bir araya getirmektedir.

 

Kongre Çağrısı

9. Ulusal Çevre Mühendisliği Kongresi

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO), küresel ve ulusal ölçekte çevre sorunlarının önlenmesi ve giderilmesine yönelik idari, teknik, hukuksal ve politik süreçlerin öznesi olan demokratik kitle meslek örgütüdür. Bugün, çeşitlenerek ve derinleşerek küresel bir krize dönüşen çevre sorunlarının çözümlenmesi amacıyla çevre mühendisliği temelinde kamusal yararın ve bilimin ışığında toplumcu politika ve ilkelerin oluşturulması ve hayata geçirilmesi yönünde çalışmalar yapmaktadır.

Bu kapsamdaki çalışmaların en önemlilerinden biri de "Ulusal Çevre Mühendisliği Kongresi"dir. 1992 yılından bu yana, her iki yılda bir farklı kentlerde ÇMO tarafından organize edilen bu kongre, çevre mühendisliği mesleği ve çevre alanında üretilen çalışmaların en geniş kesimlerce paylaşılmasını ve tartışılmasını amaçlayan önemli bir platformdur.

5-8 Ekim 2011 tarihlerinde, Samsun`da düzenlenecek olan 9. Ulusal Çevre Mühendisliği Kongresi`nin ana teması "Çevre Yönetimi" olarak belirlenmiştir. Kongre, ilgili tüm akademik çevreleri, yasa koyucu ve uygulayıcıları ile denetleyicileri, sürdürülebilir bir yaşam için çevre yönetimi odaklı plan, program veya politika üreten ve hayata geçiren kesimleri ve kamuoyunu bir kez daha bir araya getirmektedir.

Çevre Yönetim Sistemleri, çevre koruma amaçlı çalışmaların insana – zamana bağlı olmaktan çıkarılarak, belirlenmiş prensipler çerçevesinde ve mümkün olduğunca eksik nokta bırakılmadan gerçekleştirilmesi ve her aşamada izlenip kontrol edilmesi için oluşturulan yöntemler bütünüdür.

Bu çerçevede, IX. Ulusal Çevre Mühendisliği Kongresinde, bir araya gelecek olan bilim insanları, uzmanlar, çevre mühendisleri, çevre mühendisliği öğrencileri ve ÇMO dostlarını, daha güzel ve yaşanabilir bir dünya için bir arada olmaya, ürettiklerimizi paylaşmaya ve dayanışmaya davet ediyoruz.

 

 
 

Ekler

(62 KB)

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.