ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     16 ŞUBAT 2019 , CUMARTESİ

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/KASIM 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİĞİ VE TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ

    Yayına Giriş Tarihi: 06.09.2010  Güncellenme Zamanı: 04.07.2011 12:03:30  
 

Etkinliğin Tarihi:
01.10.2010 - 02.10.2010

Etkinliğin Yeri:
ÇMO İSTANBUL ŞUBE

 

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis,

Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2011 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek mensuplarından oluşturmak zorundadır.

 

01-02 Ekim 2010 (Cuma - cumartesi)  tarihlerinde gerçekleştireceğimiz "KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİĞİ  ve TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ" ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir.

 

Saygılarımızla.

 

Eğitimin Adı

KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİĞİ ve TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ

Eğitimin Verileceği Tarih

01 -02 Ekim 2010 (Cuma- Cumartesi)

Eğitimin Verileceği Yer

 TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul ŞubesiEğitim Salonuİstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu

Katılımcı Sayısı

25 Kişi

Eğitmen Bilgileri

Av. Kemal TUNCAELLİ

Prof. Dr. Cumali KINACI ( İTÜ Çevre Mühendisliği Öğ. Üyesi) 

Mete AKALIN  (İnşaat Yüksek Mühendisi)

Semra OCAK  (ÇMO İst. Şube Bşk.)

Eğitimin Kapsamı

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik" 24.11.2006 tarih ve 26356 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.İlgili Yönetmelik gereği hazırlanan "TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esaslar" da  TMMOB Yönetim Kurulu‘nun 10 Şubat 2007 tarih ve 239 kararı ile yürürlüğe girmiştir.

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2008 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek mensuplarından oluşturmak zorundadır.

İlgili mevzuat çerçevesinde bilirkişilik yetki belgesi verilmesi sürecine ilişkin olarak zorunlu eğitim ve belgelendirme çalışmaları Odamızca devam etmektedir.

Bu kapsamda Odamız Kamulaştırma Bilirkişi Eğitimleri‘ne ilişkin program ve koşullar aşağıda yer almakta olup, başvuru için üyelerimizin ilgili birim ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Eğitim Programı

TMMOB ve Oda Mevzuatı ve Bilirkişilik İlkeleriHukuksal Çerçeveİlgili MevzuatÇevre MevzuatıTaşınmaz Değerlemesi ve EsaslarıBilirkişi Raporlarının HazırlanmasıKamulaştırmanın Sosyal ve Ekonomik EtkileriSınav

Gerekli Ön Koşul

Oda üyeliği ve aidat borcu bulunmama şartı aranmaktadır.

Eğitim Ücreti

ÇMO Üyeleri : 200 TL

Eğitim Ücretine Dâhil olanlar:

Katılım Belgesi

Eğitim Notları

Öğle Yemeği ve İkramlar

 

Ön Kayıt Bilgileri

06 Eylül- 30 Eylül 2010Ön kayıtlarınızı egitimist@cmo.org.tr Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için Java Script etkinleştirilmelidir   adresine ad, soyadı, iletişim bilgilerinizi, oda üyesiyseniz oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz. (başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.) 

Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileri

Ad Soyadı: Tarkan KILIC

Tel: 0212 245 89 15 / 16    0530 641 68 73

E-posta: egitimist@cmo.org.tr Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için Java Script etkinleştirilmelidir

 

 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.