ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     16 ŞUBAT 2019 , CUMARTESİ

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2018/KASIM 1

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

8 AĞUSTOS`TA, HAYDİ MERSİN-AKKUYU`YA!

    Yayına Giriş Tarihi: 04.01.2011  Güncellenme Zamanı: 28.06.2011 17:49:27  
 

Etkinliğin Tarihi:
08.08.2010

Etkinliğin Yeri:
MERSİN - AKKUYU

 

Değerli Üyelerimiz, Sekreteryasını TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası`nın yürüttüğü Nükleer Karşıtı Platform tarafından `Nükleer Santral`a Hayır` miting ve şenliği gerçekleştirilecektir.

Değerli Üyelerimiz, Sekreteryasını TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası‘nın yürüttüğü Nükleer Karşıtı Platform tarafından "Nükleer Santral‘a Hayır" miting ve şenliği gerçekleştirilecektir. NÜKLERRE İNAT YAŞASIN HAYAT DEMEK İÇİN, YAŞAMIMIZA, GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN, NÜKLEERSİZ BİR DÜNYA MÜMKÜN DİYEN HERKESLE BİRLİKTE 8 AĞUSTOS‘TA MERSİN AKKUYUDAYIZ! Hükümetin gözlerini ve kulaklarını ülke insanına ve gerçeklerine kapatıp, nükleer lobilerine açması sonucunda, Mersin/Akkuyu‘da bir nükleer güç santrali kurulmasına ilişkin yasa meclisten geçti, cumhurbaşkanı onayladı ve resmi gazetede yayınlandı. Yargı denetiminden ve kamu tepkisinden kaçırılarak yapılan bu garip anlaşma ile, mülkiyeti Rus şirketine ait nükleer santral kurulacak. Türkiye ise bu santralde üretilecek elektriğe fahiş bir fiyat üzerinden 12.35 kWH/cent üzerinden alım garantisi verdi. Şimdi, bu hukuk tanımazlık ve kirli ilişkilere hayır demek için, yaşama ve yarına sahip çıkmak için, yeni Çernobiller olmasın, insanlar ölmesin demek için, tarım ve turizm alanlarına sahip çıkmak için, radyasyon atıklarıyla dünyanın yaşanmaz hale getirilmesine dur demek için, Nükleer, HES, Termik, Maden Çıkarma çalışmaları ile yok edilen doğal yaşam alanlarına ve kültürel mirasa sahip çıkmak için, Hasankeyfi, Dereleri Yaşatmak için toprağımıza, suyumuza, havamıza, geleceğimize sahip çıkmak için, biz varız demek için, nükleere ve nükleercilere inat için 8 AĞUSTOSTA, HAYDİ AKKUYU‘YA! MİTİNG Tarih: 8 Ağustos 2010 Pazar Yer: Mersin Akkuyu Başlama Saati: 16.00 Düzenleyen: Nükleer Karşıtı Platform Ankaradan Akkuyuya gidiş-dönüş Organizasyonu EMO Ankara Şubesi tarafından yapılacaktır. Hareket 07 Ağustos Cumartesi gece 24:00 de EMO Ankara Şubesi önünden yapılacak, 8 Ağustos saat 09:00 da Akkuyu yakınlarında uygun bir bölgede kamp kurulacaktır. Aynı gün saat 16:00 ya kadar deniz kenarında uygun bir kamp bölgesinde müzik ve eğlence yapılacaktır. 17:00-19:00 arasında yapılacak olan miting sonrası Ankara`ya dönülecektir. Katılmak isteyen tüm bileşenlerin kaç kişi katılacaklarını , en geç 5 Ağustos Perşembe saat 18:00‘e kadar EMO Ankara Şubesine bildirmeleri gerekmektedir. Organizasyon sorumlusu, Tonguç ÜNAL (312-229 00 53) dır. Üyelerimiz konu ile ilgili olarak Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ile de iletişime geçebilirler. Nükleer santrale hayır diyen bütün tanıdıklarınızı getirebilirsiniz. Bu davetimiz, Ülkemizde ve dünyada nükleer santral istemeyen herkesedir.

 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.